Trwa ładowanie...
d35qe43

Koronawirus. Sejm przegłosował kolejną ustawę covidową

Koronawirus. Sejm przegłosował kolejną ustawę covidową. To tzw. tarcza branżowa, która zakłada pomoc dla firm reprezentujących m.in. branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową oraz dbającą o zdrowie fizyczne.
Share
Koronawirus. Sejm przegłosował kolejną ustawę covidową
Koronawirus. Sejm przegłosował kolejną ustawę covidowąŹródło: PAP, Fot: PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik
d35qe43

Koronawirus doświadczył polskie społeczeństwo, a zwłaszcza osoby związane z branżą fitness, gastronomiczną i hotelarską. Wszystko to przez minilockdown, który stopniowo wchodził w życie już od połowy października.

Koronawirus. Sejm uchwalił kolejną ustawę covidową. To tzw. tarcza branżowa

W czwartek 19 listopada Sejm większością głosów przyjął kolejną ustawę covidową - tzw. tarczę branżową, która ma pomóc osobom reprezentującym m.in. branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową, fitness, czy też właśnie sprzedaży detalicznej.

d35qe43

Za uchwaleniem tarczy branżowej opowiedziało się 433 posłów. Przeciwko było trzech, a 13 wstrzymało się od głosu.

Koronawirus w Polsce. Pielęgniarki grożą strajkiem. Marcin Horała apeluje

Koronawirus. Tarcza branżowa przyjęta. Przeszły poprawki PiS

Uchwalona przez Sejm tarcza branżowa to kolejna nowelizacja ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

d35qe43

Prace nad nowelizacją rozpoczęły się już w środę. Najpierw odbyło się czytanie w Sejmie, a później projekt nowelizacji z tarczą branżową trafił do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która późnym wieczorem 18 listopada zaopiniowała, by Sejm nowelizację przyjął.

Chodzi o poprawki, które pozwolą, by państwo mogło wesprzeć kolejne grupy poszkodowanych w wyniku epidemii koronawirusa w Polsce. Rekomendacje Komisji dotyczyły poprawek zgłoszonych przez klub Prawo i Sprawiedliwość.

Te objęły m.in. trzymiesięczne dofinansowanie miejsc pracy w branżach, które ucierpiały z powodu koronawirusa. Pieniądze będą pochodziły ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Wśród przyjętych poprawek znalazła się też ta, która zapewnia rozszerzenie grupy beneficjentów jednorazowego świadczenia postojowego m.in. o muzea oraz o podmioty świadczące pozaszkolną edukację artystyczną.Muzea oraz osoby świadczące usługi dla muzeów będą zwolnione z płacenia składki ZUS od początku lipca do września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35qe43

Podziel się opinią

Share
d35qe43
d35qe43
Więcej tematów