Trwa ładowanie...
dbsl4uk

Koronawirus. Przez Instagram "leczyła" zakażenia. Rusza śledztwo

Koronawirus. Jak leczyć zakażenie w warunkach domowych? To pytanie zadaje sobie wiele osób, a lekarka z Rosji postanowiła to wykorzystać. Przez Instagram sprzedawała porady, za które odpowie teraz przed specjalną komisją.
Share
Koronawirus. Przez Instagram "leczyła" zakażenia. Rusza śledztwo
Koronawirus. Przez Instagram "leczyła" zakażenia. Rusza śledztwoŹródło: Pixabay
dbsl4uk

Koronawirus wywołał duże zamieszanie na całym świecie. Wiele osób nie wie, jak "szybko i w warunkach domowych" wyleczyć się z zakażenia. Niszę chciała wypełnić lekarka z Rosji zatrudniona w szpitalu w Twerze.

Koronawirus. Rosja: Przez Instagram "leczyła" ludzi. Będzie śledztwo

Na swoim Instagramie rosyjska lekarka zamieściła ogłoszenie, w którym informowała o możliwości zakupu "porady" dotyczącej szybkiego i domowego leczenia zakażenia koronawirusem.

dbsl4uk

Pomysł nie spotkał się z przychylnością Rosjan, którzy zarzucili lekarce z Tweru chęć dorobienia się na pandemii koronawirusa. Jak informuje "Echo Moskwy", niezgodności z prawem w działaniach lekarki miały dopatrzeć się także władze szpitala, w którym jest zatrudniona.

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Koronawirus. Rosja: Lekarka zaprzecza. Porada z Instagrama jak konsultacja?

Walentina Maksimowa, która zostanie poddana kontroli służbowej, uważa, że nie dopuściła się niczego nielegalnego. W jej opinii jako internistka zatrudniona w szpitalu zakaźnym ma prawo do takiej oferty.

dbsl4uk

Zdaniem rosyjskiej lekarki oferta na Instagramie pojawiła się "z dobrych pobudek", a konieczność zakupu "porady" usprawiedliwia tym, że jest wtedy "traktowana poważniej". Według Maksimowej taka "porada" działa jak konsultacja medyczna.

Władze Rosji są innego zdania i apelują do mieszkańców kraju, by w przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem, nie leczyli się na własną rękę.

Mimo apeli większość pacjentów, którzy trafiają do szpitali zakaźnych w Moskwie, to niestety osoby, które podjęły próbę samodzielnego leczenia - to dane przekazane przez Anastazję Rakową, wicemer Moskwy.

Tylko w ciągu ostatniej doby w stolicy Rosji koronawirusem zakaziło się blisko 8 tys. osób.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbsl4uk

Podziel się opinią

Share
dbsl4uk
dbsl4uk
Więcej tematów