Trwa ładowanie...

Koronawirus. Poznań. Abp Stanisław Gądecki na kwarantannie

Archidiecezja Poznańska w środę przekazała, że abp Stanisław Gądecki został skierowany na kwarantannę. "U biskupa Szymona Stułkowskiego stwierdzono obecność kornawirusa. Duchowny przebywa w izolacji domowej" - dodano w komunikacie.

Share
Koronawirus. Poznań. Abp Stanisław Gądecki został skierowany na kwarantannę
Koronawirus. Poznań. Abp Stanisław Gądecki został skierowany na kwarantannęŹródło: Twitter.com, fot: Archdiecezja Poznańska
d1nquql

Koronawirus po raz kolejny nie daje o sobie zapomnieć i nie omija także osób duchownych. W środę przekazano, że kolejni kapłani, biorący udział w spotkaniu wyjazdowym w Łodzi, są zakażeni koronawirusem. Oprócz stwierdzenia COVID-19 u bp. Szymona Stułkowskiego, pozytywny rezultat testu odebrał także bp. Artur Miziński.

To sekretarz Episkopatu Polski, który w zeszłym tygodniu brał udział w posiedzeniu wyjazdowym KEP w Łodzi. W związku z tym na przymusową 10-dniową kwarantannę trafił przewodniczący, a zarazem metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

d1nquql

"Kuria Metropolitalna i Sekretariat Metropolity Poznańskiego wprowadziły system pracy zdalnej. Wszelkie dalsze decyzje będą podejmowane w porozumieniu ze służbami sanitarnymi" - dodano w oświadczeniu kurii poznańskiej.

Koronawirus w Kościołach. Komentarz rzecznika Episkopatu

Podczas 387. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi omawiali różne problemy w grupach problemowych, poświęconych m. in. strategii wobec pandemii, przemianom kulturowym, obecności Kościoła w sferze społeczno-politycznej czy komunikacji medialnej. Jednak do mediów przebiło się głównie zachowanie duchownych, którzy na moment zapomnieli o rygorach sanitarnych.

KEP Twitter
Źródło: Twitter, fot: Konferencja Episkopatu Polski

W mediach społecznościowych KEP opublikowano fotografię siedzących w zamkniętym pomieszczeniu duchownych, bardzo blisko siebie. Przeważająca większość z nich nie zasłoniła ust i nosa. Biuro prasowe Episkopatu, po serii negatywnych komentarzy, odniosło się do sprawy twierdząc, że zrobiono to tylko do wykonania fotografii. Przeczą temu inne zdjęcia i nagrania z oficjalnego profilu KEP. Na nich duchowni również nie stosują się do rygorów sanitarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nquql

Podziel się opinią

Share
d1nquql
d1nquql
Więcej tematów