Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ponad 300 gości w hotelu we Władysławowie. "Grali w szachy"

Władysławowo. Pomimo trwającej kwarantanny narodowej w jednym z hoteli w powiecie puckim zakwaterowało się ponad 300 gości. Z ustaleń policji wynika, że odbywały się tam zawody w grę w szachy.
Share
Kontrola policji w powiecie puckim
Kontrola policji w powiecie puckim Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pucku
d2u3gkg

Policjanci z Pucka razem z pracownikami tamtejszego sanepidu nadal przeprowadzają zmożone kontrole w turystycznych miejscowościach. Sprawdzane są m.in. hotele oraz pensjonaty, których funkcjonowanie powinno być w styczniu ograniczone - wynika to z założeń kwarantanny narodowej.

W piątek policjanci razem z inspektorami sanitarnymi przeprowadzili kontrole obiektów, które świadczą usługi noclegowe. W trakcie ich działań okazało się, że w jednym z hoteli we Władysławowie zakwaterowanych jest 300 gości.

"Policjanci na miejscu zabezpieczyli dokumentację ewidencyjną obiektu, przeprowadzone zostanie postępowanie sprawdzające, czy nie doszło do naruszenia obowiązujących przepisów" - czytamy na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

d2u3gkg

Zobacz też: Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

Koronawirus. 300 gości w hotelu we Władysławowie pomimo obostrzeń

Jak przekazał serwis polsatnews.pl, funkcjonariusze ustalili, że w hotelu odbywały się zawody. Zakwaterowani goście rywalizowali w grze w szachy. - Z uwagi na niejasności oraz braki w dokumentacji wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie - powiedziała portalowi podkom. Monika Bradtke naczelnik Wydziału Prewencji KPP Puck.

d2u3gkg

Jak przekazała policja, ich kontrole potrwają do końca ferii zimowych, czyli 17 stycznia. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że obostrzenia zostają przedłużone. Tak jak w trakcie kwarantanny narodowej obiekty noclegowe do 31 stycznia mogą świadczyć usługi tylko w określonych przypadkach. Hotele i pensjonaty mogą przyjmować m.in. medyków, czy też służby mundurowe.

  • Kontrola policji
  • Kontrola policji
  • Kontrola policji
  • Kontrola policji
  • Kontrola policji
  • Kontrola policji
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pucku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u3gkg

Podziel się opinią

Share
d2u3gkg
d2u3gkg
Więcej tematów