Trwa ładowanie...
d3brmn5

Koronawirus. Paryski sposób na zgromadzenia: zakaz spożywania alkoholu

Władze Paryża zdecydowały, że w ramach walki ze zgromadzeniami, na niektórych ulicach miasta wprowadzony zostanie zakaz spożywania alkoholu. Decyzja jest ma wspomóc starania miasta zmierzające do ograniczenia transmisji koronawirusa.
Share
A man rides his bicycle near Eiffel Tower in Paris, on April 14, 2020, during the lockdown in France to attempt to halt the spread of the novel coronavirus COVID-19.
 (Photo by Mehdi Taamallah/NurPhoto via Getty Images)
A man rides his bicycle near Eiffel Tower in Paris, on April 14, 2020, during the lockdown in France to attempt to halt the spread of the novel coronavirus COVID-19. (Photo by Mehdi Taamallah/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d3brmn5

O wprowadzeniu zakazu spożywania alkoholu poinformowała paryska policja. Przepis będzie obowiązywał w godzinach od 11.00 do 18.00 i dotyczyć będzie najbardziej ruchliwych ulic Paryża. Zakaz ma obowiązywać przez dwa tygodnie, a za jego złamanie policja będzie przyznawać mandat w wysokości 135 euro.

Koronawirus ponownie zalewa Francję

Francja wciąż w bardzo stanowczy sposób walczy z pandemią koronawirusa. W regionie Alpy-Nadmorskie zapadła decyzja o wprowadzeniu 15-dniowych lockdownów w kilkunastu gminach, w których sytuacja epidemiczna była najgorsza.

d3brmn5

Według danych francuskiego resortu zdrowia, koronawirus pochłonął już 84 639 osiar śmiertelnych. W kraju do tej pory wykryto pond trzy miliony przypadków SARS-CoV-2. Minionej doby potwierdzono 4646 nowych zakażeń i 333 zgony, których przyczyną był COVID-19.

"Absolutni debile". Zbigniew Ziobro ma w partii ludzi o jasnych poglądach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3brmn5

Podziel się opinią

Share
d3brmn5
d3brmn5
Więcej tematów