Trwa ładowanie...

Koronawirus. Ogromna eksperymentalna impreza w Holandii

Holenderski rząd postanowił wydać zgodę na zorganizowanie eksperymentalnej imprezy tanecznej w Amsterdamie. Mimo pandemii koronawirusa udział w wydarzeniu wzięło 1300 osób.
Share
Koronawirus. Ogromna eksperymentalna impreza w Holandii
Koronawirus. Ogromna eksperymentalna impreza w HolandiiŹródło: EVA PLEVIER / Reuters / Forum, Fot: RM, EVA PLEVIER / Reuters / Forum
d4is3t4

Impreza w arenie Ziggo Dome w Amsterdamie odbyła się w sobotnie popołudnie, a udział w niej wzięło 1300 szczęśliwców, którzy wygrali bilety. Wydarzenie poza aspektem rozrywkowym ma posłużyć władzom do zbadania możliwości organizowania dużych imprez mimo obowiązujących obostrzeń.

Koronawirus. Imprezowiczów podzielono na grupy

Uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na kilka grup po 250 osób. Dla każdej z grup obowiązywały różne zasady sanitarne. Każdy imprezowicz wyposażony został w specjalne czujniki, które mierzyły, w jakim stopniu wchodzi w kontakt z innymi uczestnikami zabawy.

d4is3t4

Cześć osób musiała mieć na twarzach maseczki, zaś zostali poproszeni o jak najaktywniejsze śpiewanie i skanowanie w czasie tańca, dzięki czemu organizatorzy mogli zmierzyć poziom wydzielanej w ten sposób śliny oraz prześledzić wędrówkę jej kropelek w obiekcie. Wszyscy uczestnicy musieli być wyposażeni w negatywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Imprezowicze zostaną ponownie przetestowani po 5 dniach od wydarzenia.

Do tej pory podobne eksperymenty przeprowadzone zostały pod kątem organizacji dużych konferencji, meczów piłkarskich i spektakli teatralnych

Nowe obostrzenia. Nauczanie hybrydowe w dwóch województwach. Komentarz eksperta

Źródło: DutchNews.nl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4is3t4

Podziel się opinią

Share
d4is3t4
d4is3t4
Więcej tematów