Trwa ładowanie...
d2msjq5

Koronawirus. Nowe ognisko nad Bałtykiem. Sanepid: zakażenie po weekendzie w Sarbinowie

Koronawirus w Polsce. Cztery osoby z Poznania zachorowały na COVID-19 po powrocie z wypoczynku w nadbałtyckim Sarbinowie. Wszystko wskazuje na to, że zaraziły się od właściciela ośrodka z domkami dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nowe ognisko nad Bałtykiem. Już cztery osoby zakażone (zdj. ilustracyjne)
Koronawirus. Nowe ognisko nad Bałtykiem. Już cztery osoby zakażone (zdj. ilustracyjne) (East News)
d2msjq5

Dwie rodziny z Poznania wspólnie wypoczywały w Sarbinowie na wybrzeżu koszalińskim podczas długiego weekendu w okresie Bożego Ciała.

- Po powrocie do domu u jednej z osób wystąpiły objawy, które wskazywały na możliwość zakażenia SARS-CoV-2. Potwierdziły to testy - także u dwóch pozostałych członków rodziny. Cała trójka trafiła do szpitala - mówi Wirtualnej Polsce Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

W czwartek zakażenie potwierdzono u następnej osoby. - To mężczyzna z drugiej rodziny. On również przebywa na oddziale zakaźnym. Przebieg choroby okazał się u niego najcięższy. Wszystkie przypadki są powiązane z ogniskiem w Sarbinowie - dodaje Pawłowska.

d2msjq5

Wśród hospitalizowanych jest dziecko.

Zobacz też: Wakacje a epidemia. Plaże będą nowymi ogniskami koronawirusa

Kwarantannie poddano wszystkie osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi z Poznania. Jednocześnie trwa wyjaśnianie okoliczności rozprzestrzeniania się wirusa w ośrodku w Sarbinowe.

d2msjq5

Koronawirus. Ognisko w Sarbinowie

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Wielkopolski zakazili się koronawirusem od właściciela domków nad morzem. - Badania dały u niego wynik pozytywny. Osoby, które wypoczywały w tym czasie w ośrodku zostały zidentyfikowane - wyjaśnia nam przedstawicielka poznańskiego sanepidu. Inspektorzy czekają na wyniki badań kolejnych osób pozostających w izolacji.

- Niestety okres wakacji nad morzem może sprzyjać powstawaniu takich ognisk, bo w jednym miejscu spotykają się osoby z wielu regionów. Pamiętajmy, że im szybciej poinformujemy służby o zachorowaniu czy podejrzeniu infekcji, tym szybciej będziemy mogli zidentyfikować następne osoby, które też mogły się zarazić - apeluje nasza rozmówczyni.

Koronawirus w Polsce. Znane są wyniki testów turystów z Rewala

Tymczasem są wyniki testów przeprowadzonych u ponad 50 osób z ośrodka wczasowego w innej zachodniopomorskiej miejscowości - w Rewalu. Po tym, jak u starszego małżeństwa, które przebywało w ośrodku, wykryto koronawirusa, część pozostałych wczasowiczów trafiła na kwarantannę. Teraz już wiadomo, że zakażenie potwierdzono u czterech następnych turystów.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2msjq5

Podziel się opinią

Share
d2msjq5
d2msjq5
Więcej tematów