Trwa ładowanie...
d1ugjwp

Koronawirus. Norwegia wprowadza obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Polski

Norweski rząd wprowadził obowiązek przebycia kwarantanny dla podróżujących z Polski. Na norweskiej liście znalazło się również siedem innych krajów. Powodem działań Norwegów są rosnące statystyki zakażeń we wskazanych krajach.
Share
Koronawirus. Norwegia wprowadza obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Polski
Koronawirus. Norwegia wprowadza obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Polski Źródło: Flickr
d1ugjwp

Poza osobami, które na teren Norwegii wjeżdżają z Polski, 10-dniową kwarantannę będą musieli przejść również podróżujący z Malty, Islandii, Cypru, Niderlandów i Wysp Owczych, oraz z wyznaczonych regionów Danii i Szwecji. Nakaz wprowadzony przez władze Norwegii zacznie obowiązywać od najbliższej soboty.

Norwegowie podjęli decyzję o wprowadzeniu kwarantanny dla przyjezdnych z uwagi na rosnące statystyki zakażeń w ich kraju. We wszystkich wskazanych przez norweski Instytut Zdrowia Publicznego krajach, liczba przypadków sięgnęła 20 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Koronawirus. Duże przyrosty zakażeń w ostatnich dniach

Tylko w środę pozytywne wyniki testu na COVID-19 stwierdzono u 715 osób, zmarło 9 zakażonych. W minionych dniach liczba zakażeń przekraczała nawet 800 przypadków dziennie. Były to najwyższe przyrosty zakażonych koronawirusem od początku pandemii.

d1ugjwp

Dotychczas w Polsce wykryto 53 676 przypadków zakażenia. Dla 1830 osób skończyło się to śmiercią. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w województwie śląskim, gdzie liczba zakażeń sięgnęła 18 216. Najmniej przypadków - 553 - wykryto w województwie lubuskim.

Piontkowski o możliwej dymisji. "Decyzja w rękach premiera"

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ugjwp

Podziel się opinią

Share
d1ugjwp
d1ugjwp
Więcej tematów