Trwa ładowanie...
d1gf0vw
koronawirus

Koronawirus. Niepokojące wyniki badań. Nowy szczep koronawirusa rozprzestrzenia się szybciej

Koronawirus. Jak wynika z badań naukowców, obecnie dominujący szczep COVID-19 jest od trzech do sześciu razy bardziej zakaźny niż pierwotna odmiana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej
Koronawirus. Nowy szczep rozprzestrzenia się szybciej (YouTube.com)
d1gf0vw

Koronawirus. Nowy szczep bardziej zaraźliwy

Jak informuje portal dw.com, nowy szczep koronawirusa, który obecnie dominuje na świecie, jest od trzech do nawet sześciu razy bardziej zakaźny niż jego pierwotna odmiana. To oznacza, że koronawirus rozprzestrzenia się obecnie szybciej niż na początku epidemii w Chinach. Jednak jak wynika z badań naukowców, nowy szczep nie jest bardziej śmiertelny niż wcześniej.

Wyniki badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Cell sugerują, że obecna mutacja jest podatniejsza na rozprzestrzenianie się między ludźmi. Naukowcy chcą mieć pewność, że te twierdzenie jest w stu procentach prawdziwe i zbierają dowody, które mają potwierdzić wyniki.

d1gf0vw

Koronawirus. Naukowcy badają nowy szczep

- Myślę, że te dane pokazują, że istnieje jedna mutacja, która faktycznie sprawia, że wirus jest w stanie lepiej się replikować. Nie ma związku z tym, czy dana osoba radzi sobie z tym lepiej, czy gorzej. Wydaje się, że wirus replikuje się lepiej i może być łatwiej o zakażenie. Wciąż jednak pracujemy nad potwierdzeniem tego - powiedział Anthony Fauci, główny specjalista ds. chorób zakaźnych w USA, który nie był zaangażowany w badania.

Naukowcy odkryli, że obecny wariant koronawirusa wprowadza niewielką, ale znaczącą zmianę w białku wystającym z powierzchni wirusa, którego używa do infekcji komórek ludzkich. Zespół badawczy prowadził eksperymenty analizując dane 999 brytyjskich pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

Na całym świecie jest już ponad 11 milionów przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło blisko 525 tys. osób. Około 6,2 mln osób to ozdrowieńcy.

d1gf0vw

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gf0vw

Podziel się opinią

Share

d1gf0vw

d1gf0vw
Więcej tematów