Trwa ładowanie...

Koronawirus - Niemcy. Przepełnione szpitale, zwłoki w kontenerze

Koronawirus. W Niemczech drastycznie rośnie liczba zgonów z powodu COVID-19. Szpitale w Hesji nie mają już gdzie przechowywać zwłok, więc przewozi się je do kontenera ustawionego w tym celu na cmentarzu.
Share
Koronawirus - Niemcy. Przepełnione szpitale, zwłoki w kontenerze
Koronawirus - Niemcy. Przepełnione szpitale, zwłoki w kontenerzeŹródło: East News, Fot: AP, Associated Press
d3rsahv

Obydwa szpitale w heskim mieście Hanau pracują na najwyższych obrotach. Codziennie umierają kolejne osoby zakażone koronawirusem, a w szpitalnych chłodniach brakuje miejsc.

Burmistrz Claus Kaminsky poinformował, że do kontenera chłodniczego - stojącego na głównym cmentarzu w mieście - zaczęto przewozić zwłoki ze szpitali. Podkreślił, że sytuacja pandemiczna coraz bardziej się zaostrza.

- To bardzo smutne, że jesteśmy w tej okropnej sytuacji, ale to dobrze, że wcześnie podjęliśmy środki zapobiegawcze - oświadczył burmistrz.

d3rsahv

Zobacz też: Ostre restrykcje na sylwestra. Szef KPRM zapowiada mandaty dla niepokornych

Kontener ustawiono na cmentarzu już w kwietniu, podczas pierwszej fali pandemii. Dotychczas nie był używany.

W powiecie Main-Kinzig, w którym znajduje się Hanau, wskaźnik zachorowań wynosi 265,1 (na 100 000 osób, na przestrzeni 7 dni).

d3rsahv

Koronawirus. Pomoc dla Brandenburgii

Trudna sytuacja panuje w Brandenburgii, która zamierza zwrócić się do innych krajów związkowych o pomoc w związku z brakiem miejsc we własnych szpitalach. Jak poinformowała minister zdrowia Brandenburgii Ursula Nonnemacher, liczba zakażeń osiągnęła rekord: 1021 w ciągu ostatniej doby.

Przekazała, że niektóre gminy w południowej części landu już wkrótce mogą ogłosić stan katastrofy. Zwróciła się do Senatu Berlina z prośbą u przejęcie 50 pacjentów ze szpitali w Brandenburgii i umieszczenie ich w tymczasowym szpitalu na terenie berlińskich targów.

Koronawirus - Niemcy. Tragiczny rekord

Brandenburgia zwróci się ponadto o wsparcie do Saksonii-Anhalt. Saksonia nie wchodzi natomiast w grę, bo sytuacja tam jest katastrofalna. Wskaźnik zakażeń w tym landzie jest najwyższy w całych Niemczech i wynosi 417 na 100 000 mieszkańców.

W całych Niemczech zameldowano w czwartek (17.12.) 698 nowych zgonów z powodu infekcji wirusem SARS-CoV-2. Dotychczas zmarło z tego powodu 24 125 osób. Liczba nowych zakażeń ogłoszona w czwartek przez Instytut Roberta Kocha bije dotychczasowe rekordy - po raz pierwszy przekroczyła 30 000.

dpa/sier

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rsahv

Podziel się opinią

Share
d3rsahv
d3rsahv
Więcej tematów