Trwa ładowanie...

Koronawirus. Niemcy: prawie 350 tys. zakażonych

Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w poniedziałek o 12 497 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Niemczech i 343 zgonach osób chorych na COVID-19. Obecnie jest w tym kraju prawie 350 tys. aktywnych przypadków zakażenia.
Share
Koronawirus. Niemcy: prawie 350 tys. zakażonych
Koronawirus. Niemcy: prawie 350 tys. zakażonychŹródło: PAP
d1zxgmt

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech zbliża się do 2 mln i wynosi obecnie 1 921 024 a zgonów 40 686.

Według danych Instytutu obecnie jest w Niemczech około 334 800 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem.

Agencja dpa zwraca uwagę, że zazwyczaj w niedziele liczby nowych przypadków zakażeń są niższe, m.in. ze względu na to, że w weekendy przeprowadza się mniej testów.

d1zxgmt

Przypomnijmy, że w niedzielę potwierdzono w Niemczech 16 946 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 465 zgonów, a w sobotę - 24 694 przypadków zakażeń koronawirusem i 1 083 zgony.

Koronawirus. Niemcy: pełny lockdown

W kraju obowiązuje lockdown, czyli zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Zdaniem kanclerz Angeli Merkel 17 stycznia powinno stać się jasne, jak okres świąteczno-noworoczny wpłynął na poziom infekcji w Niemczech.

Kanclerz ostrzegła, że pandemia koronawirusa potrwa jeszcze przez dłuższy czas i należy się spodziewać jej nasilenia. Jak jednocześnie zaznaczyła, rozprowadzane obecnie szczepionki dają pewną nadzieję na poprawę sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zxgmt

Podziel się opinią

Share
d1zxgmt
d1zxgmt
Więcej tematów