Trwa ładowanie...
d1jnyh5

Koronawirus Niemcy. Prawie 15 tysięcy nowych zakażeń

W sobotę niemiecki Instytutu Roberta Kocha poinformował o 14 714 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To trzeci dzień z rzędu, gdy wykrywanych jest ponad 10 tysięcy zakażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Niemcy. Prawie 15 tysięcy nowych zakażeń
Koronawirus Niemcy. Prawie 15 tysięcy nowych zakażeń (pixabay.com, Fot: PeterDargatz)
d1jnyh5

Mimo że liczba zakażeń w Niemczech jest mniejsza, niż w innych europejskich krajach - Francji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, to w ostatnich dniach epidemia u naszych zachodnich sąsiadów wyraźnie przyspiesza.

Kanclerz Angela Merkel podkreślała już kilkukrotnie, że trzeba zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć ponownego zamknięcia niemieckiej gospodarki. Niemieccy politycy ostrzegają, że jeśli obecny trend wzrostowy, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, utrzyma się, to konieczne będzie wprowadzenie ostrzejszych zasad.

Łącznie od początku epidemii koronawirusa w Niemczech wykryto 418 005 zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło 10 003 osób.

d1jnyh5

Koronawirus. Dr Paweł Grzesiowski ocenił nowe obostrzenia rządu

Koronawirus Niemcy. Granica polsko-niemiecka bardziej zamknięta

Od soboty 24 października cała Polska uznawana jest przez Niemcy za obszar ryzyka. W związku z tym osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie albo zrobić test na obecność koronawirusa wykluczający infekcję.

d1jnyh5

Za nieprzestrzeganie tych przepisów grozi kara finansowa 25 tys. euro (ok. 114 tys. zł) kary. Niemieckie władze będą uznawać testy, które były wykonane przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Z obowiązku kwarantanny zwolnieni są kierowcy samochodów ciężarowych, maszyniści, piloci oraz pracownicy transgraniczni, czyli osoby, które z powodu wykonywanej pracy regularnie przekraczają granice. Chodzi m.in. o polskich pracowników firm znajdujących się w Niemczech czy polski personel medyczny niemieckich szpitali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jnyh5

Podziel się opinią

Share
d1jnyh5
d1jnyh5
Więcej tematów