Trwa ładowanie...
db2as5j

Koronawirus. Niemcy. Minister zdrowia RFN Jens Spahn ma COVID-19

"Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 w organizmie ministra zdrowia dał pozytywny wynik" - przekazuje niemieckie ministerstwo zdrowia. Jens Spahn przebywa na kwarantannie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn jest zakażony
Koronawirus. Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn jest zakażony (PAP, Fot: PAP, EPA, CLEMENS BILAN)
db2as5j

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn (CDU) zaraził się koronawirusem. Jego resort poinformował w środę, że polityk poddał się testowi na SARS-CoV-2, który dał "pozytywny" wynik .

Rzecznik ministerstwa poinformował, że minister natychmiast udał się na kwarantannę do domu. Jak na razie Jens Spahn ma jedynie łagodne objawy, charakterystyczne dla przeziębienia. Resort zapewnił, że wszystkie osoby, które miały kontakt z ministrem, są właśnie informowane o jego zakażeniu.

Jeszcze przed południem minister brał udział w posiedzeniu rządu. Na zdjęciach widać, że przebywał w urzędzie kanclerskim w masce ochronnej, nie wiadomo jednak, czy ściągał ją w czasie posiedzenia.

db2as5j

Koronawirus w Polsce. Burza po decyzji Jerzego Owsiaka. Władysław Kosiniak-Kamysz: zadzwoniłbym do niego

40-letni Jens Spahn jest jednym z najpopularniejszych polityków chadeckiej partii CDU. Wymieniany jest jako potencjalny nowy szef ugrupowania, choć oficjalnie nie ubiega się o to stanowisko.

Niemcy, jak cała Europa, zmagają się z drugą falą zachorowań na koronawirusa. W ostatnich tygodniach liczba nowych infekcji w Niemczech wyraźnie wzrosła. W ciągu ostatniej doby wirusa wykryto u 7595 osób. Niemcy mają 83 miliony mieszkańców.

Przeczytaj też: Niemcy: wsparcie dla prywatnych teatrów

Koronawirus. Ostatni krawiec w londyńskim City

db2as5j

Podziel się opinią

Share
db2as5j
db2as5j
Więcej tematów