Trwa ładowanie...
dzxabqa

Koronawirus. Komunikat MEN w sprawie zamkniętych szkół

MEN opublikował w piątek nowe dane dotyczące funkcjonowania polskich placówek oświatowych. Według statystyk znakomita większość szkół i przedszkoli pracuje w trybie stacjonarnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Komunikat MEN w sprawie zamkniętych szkół
Koronawirus. Komunikat MEN w sprawie zamkniętych szkół (MEN, Fot: MEN)
dzxabqa

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało w mediach społecznościowych nowe statystyki dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych w sytuacji epidemicznej.

Koronawirus. Dzieci uczą się stacjonarnie

Z opublikowanych przez MEN na Twitterze danych wynika, że 0,16 proc. polskich placówek oświatowych zdecydowało się na prowadzenie zajęć w trybie zdalnym. Praca w trybie mieszanym odbywa się w 0,51 z nich. Oznacza to, że 99,33 wszystkich placówek edukacyjnych, podlegających Ministerstwu Edukacji Narodowej, funkcjonuje obecnie w trybie stacjonarnym.

dzxabqa

Wynika z tego, że na zajęcia w trybie stacjonarnym uczęszczają uczniowie i przedszkolaki z 48 158 jednostek oświatowych. Zdalnie nauka prowadzona jest obecnie w 80 placówkach, a w 246 dyrektorowie zdecydowali się na tryb mieszany. W szkołach i przedszkolach w których wprowadzono tryb mieszany średnio 85 proc. dzieci uczy się stacjonarnie, a 15 proc. zdalnie. W komunikacie podano również, że średni czas pracy ucznia w trybie zdalnym lub mieszanym wynosi obecnie średnio 10 dni.

Koniec Zjednoczonej Prawicy? Polityk Solidarnej Polski mówi o powrocie Donalda Tuska i "walcu ideologii LGBT"

Przedstawione dane odzwierciedlają stan na 18 września i pochodzą z kuratoriów oświaty, które zbierały je od dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzxabqa

Podziel się opinią

Share
dzxabqa
dzxabqa
Więcej tematów