Trwa ładowanie...

Koronawirus. Kolejny zgon w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych

49-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zmarł kilka dni po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Mężczyzna dostał duszności, a następnie doszło u niego do zatrzymania krążenia. Choć widnieje w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych, nie wiadomo, czy śmierć ma związek ze szczepieniem.

Share
Szczepionka na COVID. Nowy raport NOP
Szczepionka na COVID. Nowy raport NOP Źródło: East News, Fot: Marcin Bruniecki
d3fdazu

Czekamy na komentarz Ministerstwo Zdrowia w sprawie.

Z raportu o niepożądanych odczynach poszczepiennych dowiadujemy się, że 49-latek z pow. ciechanowskiego kilka dni po przyjęciu szczepionki przeciw koronawirusowi stracił przytomność, a następnie doszło u niego do zatrzymania krążenia. Niestety pomimo resuscytacji nie udało się go uratować.

d3fdazu

Jak informuje tabloid "Fakt", mężczyzna był pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej. Pierwszą dawkę szczepionki przyjął 21 stycznia. Sześć dni później, w środę 27 stycznia wystąpił u niego tzw. niepożądany odczyn poszczepienny, w skutek którego zmarł.

Szczepionka na COVID. Opozycja oskarża rząd. Adam Niedzielski odpiera zarzuty

To kolejny zgon w Polsce, który nastąpił po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Według informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia żaden z wcześniejszych przypadków śmierci nie był wprost wywołany przyjęciem specyfiku przeciwko koronawirusowi.

Od początku Narodowego Programu Szczepień do sanepidu zgłoszono 588 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 492 miały charakter łagodny (zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia).

d3fdazu

W sumie w Polsce zaczepiono już ponad milion osób - 150 tys. osób otrzymało już drugą dawkę, a 850 tys. pierwszą. W środę resort zdrowia przekazał, że w jeden dzień zaszczepiło się 60 tys. Polaków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fdazu

Podziel się opinią

Share
d3fdazu
d3fdazu
Więcej tematów