Trwa ładowanie...
d3fg1k4

Koronawirus. Kina zostaną otwarte 6 czerwca. Jakie zasady?

Kina mogą wznowić swoją działalność 6 czerwca. Przerwa w ich działaniu trwała trzy miesiące. Jakie będą zasady przy wejściu do kin?
Share
Koronawirus. Jakie zmiany w kinach?
Koronawirus. Jakie zmiany w kinach?Źródło: PAP
d3fg1k4

Koronawirus. Kiedy kina będą otwarte?

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami rządu, otwarcie kin nastąpi w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Wcześniej zdecydowano się na otwarcie galerii handlowych, salonów fryzjerskich czy kosmetycznych i poluzowano obostrzenia dotyczące limitu osób w sklepach czy kościołach. Kiedy otwarte zostaną kina?

Jak zapowiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego, otwarcie kin ma nastąpić 6 czerwca. Zastosowane będą jednak przepisy reżimu sanitarnego, które będą miały na celu ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.

d3fg1k4

Koronawirus. Jakie zmiany w kinach?

Z rozporządzenia opublikowanego na stronie ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego wynika, że klienci kin podczas seansów będą musieli zakrywać usta i nos. W sali kinowej zajęta będzie mogła być maksymalnie połowa miejsc. "Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami" - czytamy w wytycznych.

Wymóg zachowania odstępu między widzami nie będzie dotyczył rodziców z dziećmi do 13. roku życia, osób, które razem mieszkają, a także widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Koronawirus. Czy będzie można kupić popcorn i napój?

Z dokumentu opublikowanego przez resort kultury wynika, że będzie możliwa sprzedaż artykułów spożywczych w kinie. Ma być ona prowadzone w przyłbicach i tylko przez osoby pracujące na tym stanowisku. Będzie można kupić popcorn i napój oraz inne artykuły spożywcze.

d3fg1k4

Zobacz wideo: Bon turystyczny 1000+. Adam Bielan: Andrzej Duda dopinguje premier Jadwigę Emilewicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fg1k4

Podziel się opinią

Share
d3fg1k4
d3fg1k4
Więcej tematów