Trwa ładowanie...

Koronawirus. Spray na COVID-19. Pierwsze wyniki badań

Koronawirus wciąż przybiera na sile w wielu krajach. Na całym świecie trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jednak to niejedyne narzędzie, które pomaga w walce z pandemią. Kanadyjska biotechnologiczna Sanotize przekazała informacje o uzyskaniu warunkowej zgody od rządu Izraela na sprzedaż sprayu do nosa, który ma zapobiegać i pomóc w leczeniu COVID-19.

Share
Kanadyjski spray do nosa przeciw koronawirusowi (zdjęcie ilustracyjne)
Kanadyjski spray do nosa przeciw koronawirusowi (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: Getty Images
dclh88y

Kanadyjski spray do nosa oparty jest na tlenku azotu i jest skuteczny przeciw koronawirusowi. Preparat został zarejestrowany w Vancouver i ma trafić do aptek w Izraelu oraz Nowej Zelandii tego lata. Spray przeciw koronawirusowi może być sprzedawany bez recepty.

Kanadyjski spray do nosa przeciw koronawirusowi

Jednak Ministerstwo Zdrowia w Nowej Zelandii przekazało, że produkt nie uzyskał jeszcze zgody na użytek, a został wpisany do bazy danych regulatora. Zaznaczono, że to nie jest jednoznaczne z uzyskaniem aprobaty.

dclh88y

Spray na koronawirusa sprzedawany będzie pod nazwą Enovid. Jego głównym składnikiem jest tlenek azotu.

Według twórców tego środka medycznego ma on zabijać wirusy w jamie nosowej i nie pozwalać na dalszy rozwój patogenów oraz przedostawania się ich do płuc.

Dotychczasowo wykonane wyniki badań klinicznych fazy II w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii sugerują, że preparat skutecznie i szybko redukuje ilość wirusa w organizmie u osób zakażonych.

U około 95 proc. w ciągu 24 godzin, a u 99 proc. w ciągu 72 godzin. To pozwala zatrzymać transmisję wirusa i skrócić oraz złagodzić chorobę.

Zobacz też: Donos zniszczy Wielkanoc? Policja: "Będziemy reagować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dclh88y

Podziel się opinią

Share
dclh88y
dclh88y
Więcej tematów