Trwa ładowanie...
d49f0z1

Koronawirus i pytania o Wigilię. Jest głos z Ministerstwa Zdrowia

Wigilia w reżimie sanitarnym - wszystko wskazuje na to, że tak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020. Jednak pojawiają się pytania, ile osób może wspólnie świętować. Jest głos z Ministerstwa Zdrowia.
Share
Koronawirus i Wigilia. Pytania o rządowy projekt rozporządzenia
Koronawirus i Wigilia. Pytania o rządowy projekt rozporządzeniaŹródło: Pixabay
d49f0z1

Do poniedziałku do godz. 20 trwają konsultacje projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Dokument obejmuje okres do 27 grudnia.

Projekt zakłada zakaz imprez, spotkań i zebrań. Wyjątek mają stanowić "imprezy i spotkania do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie. Limit osób nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących".

Wigilia w cieniu koronawirusa. Ile osób może świętować?

O tę kwestię był pytany przez dziennikarzy rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Wskazał na to, że w projekcie rozporządzenia jest szczegółowy zapis, który mówi o domownikach lub o 5 osobach.

d49f0z1

- Jest to formuła, która ma zachęcić Polaków do tego, żeby przy wigilijnym stole była rodzina najbliższa. Nie są to i nie będą święta takie, jakie znamy. To będą święta w reżimie sanitarnym. Dlatego zapis, który się pojawia, dotyczy ograniczenia liczby osób - zaznaczył Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Wigilia tylko w 5 osób? Piotr Zgorzelski ironizuje

Pojawiło się również pytanie, kto będzie egzekwował przepisy. Rzecznik odparł, że należy poczekać na "poczekajmy na konsultacje i pojawiające się głosy i opinie".

Dziennikarze dopytywali również, czy będzie zakaz wyjazdów na święta. - Na chwilę obecną w obiegu mamy te projekty rozporządzeń, o których państwo słyszeliście. Na dziś innych przepisów nie konsultujemy - poinformował Wojciech Andrusiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49f0z1

Podziel się opinią

Share
d49f0z1
d49f0z1
Więcej tematów