Trwa ładowanie...
d2sstcq

Koronawirus. Grecja otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków

Grecja znosi restrykcje i otwiera granice dla zagranicznych turystów. Od 15 czerwca - jak poinformowało greckie ministerstwo turystyki - przybysze z 29 krajów będą zwolnieni z obowiązku kwarantanny, wprowadzonej w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na przedstawionej liście nie ma Polski.
Share
Koronawirus. Grecja otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków
Koronawirus. Grecja otwiera granice dla turystów. Ale nie dla PolakówŹródło: Getty Images, Byron Smith , Stringer
d2sstcq

Zwolnieni z obowiązku kwarantanny po przyjeździe do Grecji będą obywatele Albanii, Austrii, Australii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Libanu, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Nowej Zelandii, Norwegii, Północnej Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Węgier.

Dla zagranicznych turystów otwarte zostaną lotniska w Atenach i Salonikach. Przy wjeździe do Grecji turyści poddawani będą tylko wyrywkowym badaniom na koronawirusa.

Koronawirus w Grecji. Turyści z Polski muszą poczekać

Na liście brakuje między innymi Wielkiej Brytanii, będącej dotąd drugim obok Niemiec państwem, z którego przybywało do Grecji najwięcej turystów. Nie ma także Polski.

d2sstcq

Zgodnie z zapowiedzią greckich władz, 1 lipca zostanie ponownie oceniona międzynarodowa sytuacja epidemiczna. To może pozwolić na ewentualne zniesienie obowiązku kwarantanny wobec obywateli kolejnych krajów.

Początkowo grecki rząd zapowiadał, że otworzy granice dla zagranicznych turystów 1 lipca. Podjęto jednak decyzję o przyspieszeniu odmrażania tej niezwykle ważnej z punktu widzenia greckiego budżetu gałęzi gospodarki. Około 20 proc. PKB pochodzi bowiem z turystyki.

Wprowadzone na początku marca ograniczenia związanego z epidemią koronawirusa, pozwoliły na znaczne ograniczenie jej skutków. W kraju tym, jak wynika z danych Johns Hopkins University, odnotowano zaledwie 2 909 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło 175 osób.

Źródło: bild.de

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2sstcq

Podziel się opinią

Share
d2sstcq
d2sstcq
Więcej tematów