Trwa ładowanie...
d3vkwg4
koronawirus

Koronawirus. Fatalna sytuacja w Indiach. Powstał ogromny szpital, który ma 10 tysięcy łóżek

Koronawirus. W Indiach lawinowo rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W ostatnich dniach dziennie przybywa po 20 tysięcy chorych. W New Delhi powstał nawet olbrzymi szpital, by leczyć chorych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Fatalna sytuacja w Indiach
Koronawirus. Fatalna sytuacja w Indiach (YouTube.com)
d3vkwg4

Koronawirus. Fatalna sytuacja w Indiach

Według statystyk Indie są trzecim krajem pod względem liczby zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie jest to ponad 718 tysięcy przypadków. Gorzej pod tym względem jest jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Ministerstwo zdrowia codziennie informuje o ponad 20 tysiącach nowych przypadków zakażenia.

W stolicy Indii, New Delhi, powstał olbrzymi szpital, w którym jest 10 tysięcy łóżek. Wiele z nich jest tymczasowych. Powstały z tektury i są chemicznie zabezpieczone przed wchłanianiem wody. Obiekt na obrzeżach miasta zajmuje powierzchnię 20 boisk piłkarskich. Urzędnicy obawiają się, że do końca lipca w New Dehli, które zamieszkuje ponad 20 milionów ludzi, może być ponad pół miliona nowych przypadków.

d3vkwg4

Koronawirus Indie. Dziennie ponad 20 tysięcy nowych przypadków

W ostatnich dniach w Indiach odnotowuje się ponad 20 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Władze ponownie wprowadziły część obostrzeń. Zamknięte zostają szkoły, kina, siłownie, baseny, metro oraz loty międzynarodowe. Władze wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Niedozwolona jest organizacja zgromadzeń publicznych.

Z kolei w sklepach obowiązują zasady zachowania dystansu społecznego. Ograniczona jest liczba osób, które moga robić zakupy. Wcześniej Indie poluzowały część obostrzeń, gdyż ucierpiała na tym miejscowa gospodarka.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów