Trwa ładowanie...

Koronawirus drugi raz uderzył w parafię w Lublinie. Sytuację ratuje ksiądz ozdrowieniec

Koronawirus uderzył w parafię Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie. To nie pierwszy raz, gdy potwierdzono tam zakażenie. Msze odprawia tam ksiądz ozdrowieniec.

Share
Koronawirus uderzył w parafię pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie. Msze odprawia ksiądz Emil - ozdrowieniec, który wygrał z wirusem
Koronawirus uderzył w parafię pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie. Msze odprawia ksiądz Emil - ozdrowieniec, który wygrał z wirusemŹródło: Facebook.com
d2nej3x

Koronawirus uderzył w kolejną parafię na terenie kraju. Chodzi o kościół pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie.

Koronawirus w parafii Św. Stanisława w Lublinie. Zakażony proboszcz

Zakażony koronawirusem jest proboszcz tej parafii, o czym księża poinformowali na swoim fanpage'u na Facebooku.

"Z przykrością informujemy, że u księdza proboszcza Eugeniusza stwierdzono w sobotę pozytywny wynik na koronawirusa, zaś ks. Grzegorz i ks. Adam przebywają w kwarantannie" - czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych.

Donald Tusk radzi opozycji ws. konfliktu na prawicy. Borys Budka odpowiada: "Nie zamierzymy odpuścić"

Koronawirus. Lublin: Zakażony proboszcz, księża na kwarantannie

Księża z parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie poinformowali też o zupełnym odizolowaniu duchownych. Ci nie mają aktualnie z nikim kontaktu. Żaden z nich nie uczestniczył też w niedzielnych mszach świętych. Kapłani czują się dobrze, na ten moment nie potwierdzono u nich oznak zakażenia koronawirusem.

d2nej3x

Proboszcz to drugi duchowny zakażony wirusem SARS-CoV-2 w parafii św. Stanisława w Lublinie. Wcześniej zakażenie potwierdzono tam u księdza Emila, który zachorował na przestrzeni lata. Obecnie zwalczył on koronawirusa i jest jednym z ozdrowieńców.

Koronawirus. Lublin: Zakażony proboszcz, msze odprawi ksiądz ozdrowieniec

To właśnie ksiądz Emil będzie odprawiał msze święte na czas nieobecności pozostałych duchownych. Z powodu kwarantanny, w której przebywają kapłani, funkcjonowanie parafii może jednak ulec kilku zmianom.

"Prosimy o wyrozumiałość. Zapewniamy, że udział w nabożeństwach w naszym kościele jest całkowicie bezpieczny. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek w trakcie nabożeństw oraz o obowiązku dezynfekcji rąk" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez parafię pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lublinie.

Województwo lubelskie ostatnio zmaga się z większą liczbą zakażeń koronawirusem. Powodem jest kilka dużych ognisk zakażeń, o czym informowaliśmy w Wirtualnej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nej3x

Podziel się opinią

Share
d2nej3x
d2nej3x
Więcej tematów