Trwa ładowanie...
d4fnlkn

Koronawirus. Czechy od dziś z nowymi obostrzeniami

Koronawirus w Czechach. Od 28 października u naszych południowych sąsiadów obowiązują nowe obostrzenia. Padł też rekord zachorowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus, Czechy. Protest przeciwko nowym restrykcjom
Koronawirus, Czechy. Protest przeciwko nowym restrykcjom (PAP, Fot: PAP, EPA, MARTIN DIVISEK)
d4fnlkn

Koronawirus. Czechy z nowymi restrykcjami od 28 października

Od środy 28 października w Czechach obowiązują nowe obostrzenia. Związane są między innymi z zakazem swobodnego przemieszczania się. W godzinach od 21:00 do 5:00 rano nie wolno wychodzić z domu. Wyjątkiem są sytuacje, gdy mieszkańcy idą do/z pracy, do apteki, lekarza, po środki higieniczne, podstawowe zakupy spożywcze lub wyprowadzają psa na spacer.

W związku z pandemią koronawirusa w Czechach wprowadzono też zakaz handlu w niedzielę. Od teraz zakupy będzie można zrobić w niedzielę tylko w sklepach na dworcach i lotniskach, a także na stacjach benzynowych. Nowe restrykcje dotyczą też targowisk, gdzie nie można jeść i pić.

d4fnlkn

Koronawirus, Czechy. Mieszkańcy protestują

Jak poinformował PAP, w 102. rocznicę powstania Czechosłowacji, 28 października w Pradze odbyła się demonstracja. Mieszkańcy protestują przeciw nowym obostrzeniom nałożonym przez rząd.

Koronawirus, Czechy. Rekord zachorowań

W środę 28 października czeski resort zdrowia poinformował o 15 663 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest to rekordowa liczba od początku pandemii w Czechach.

d4fnlkn

Koronawirus w Polsce. Będzie całkowity lockdown? Szef KPRM Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fnlkn

Podziel się opinią

Share
d4fnlkn
d4fnlkn
Więcej tematów