Trwa ładowanie...

Koronawirus. Chiny. Śmierć uczniów podczas lekcji WF-u. Rodzice uważają, że to przez maseczki

Sytuacja epidemiczna w Chinach wydaje się być opanowana, ale zastosowane środki bezpieczeństwa nie zawsze dają spodziewane efekty. Rodzice dwóch chińskich uczniów, którzy zmarli podczas lekcji WF-u, uważają, że przyczyniły się do tego maseczki.
Share
Rodzice chińskich uczniów uważają, że maseczki mogły przyczynić się do śmierci dwóch chłopców
Rodzice chińskich uczniów uważają, że maseczki mogły przyczynić się do śmierci dwóch chłopcówŹródło: Getty Images
d13gp04

Z informacji przekazanych przez "New York Post" wynika, że podczas zajęć wychowania fizycznego zmarło dwóch nastoletnich chłopców. W obu przypadkach doszło do zatrzymania akcji serca podczas zajęć biegowych na bieżni. Młodsza z ofiar brała udział w egzaminie sprawnościowym w biegu na 100 metrów. Musieli na swoich twarzach nosić obowiązkowe maseczki.

Koronawirus w Chinach. Maseczki przyczyniły się do śmierci?

Według rodziców chłopców, to właśnie maseczki, które mają chronić przed zakażeniem koronawirusem, przyczyniły się do tego, że ich synowie nie żyją. W obu przypadkach doszło do zatrzymania akcji serca. Nie przeprowadzono sekcji zwłok, gdyż na to nie zgodzili się bliscy chłopców.

d13gp04

Zarzuty o wpływie maseczek na tragiczną śmierć odpierają chińscy naukowcy. Są oni zdania, że do sytuacji doszło przez ukryte wady serca. - Kiedy czujemy duszności w trakcie aktywności fizycznej, powinniśmy się zatrzymać i zaczekać do uregulowania rytmu serca - powiedział cytowany przez "Daily Mail" doktor Ren Zhiming.

Koronawirus. Sytuacja w Chinach pod kontrolą

Choć to w Chinach doszło do wybuchu epidemii koronawirusa, to sytuację tam szybko opanowano. Podawana przez chińskie władze liczba osób zakażonych to blisko 83 tysiące. Ofiar COVID-19 w kraju było 4633. Część ekspertów uważa jednak, że rządzący nie podali prawdziwych danych, a rozmiar epidemii był znacznie większy.

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13gp04

Podziel się opinią

Share
d13gp04
d13gp04
Więcej tematów