Trwa ładowanie...

Koronawirus Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem. Wcześniej kpił z koronawirusa

Koronawirus Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro w ostatnich dniach gorzej się poczuł i przeszedł test na obecność koronawirusa. Wynik był pozytywny. Wcześniej prezydent Brazylii kpił z koronawirusa.

Share
Koronawirus Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem. Wcześniej kpił z koronawirusa
Źródło: Anadolu Agency via Getty Images
d9wam37

Koronawirus Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro zakażony

Jair Bolsonaro wielokrotnie bagatelizował pandemię koronawirusa. Nie zezwolił na zamknięcie gospodarki kraju, gdyż uważał, że nie jest to potrzebne w walce z epidemią. Porównał ją do epidemii grypy. Jednak w ostatnich dniach Jair Bolsonaro gorzej się poczuł. U prezydenta Brazylii wykonano test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. To oznacza, że Jair Bolsonaro jest zakażony koronawirusem.

W poniedziałek 65-letni Bolsonaro po raz czwarty poddał się testowi na koronawirusa. We wtorek prezydent potwierdził informację o pozytywnym wyniku testu w wystąpieniu na żywo w telewizji. - Nie ma powodu do strachu. Takie jest życie. I toczy się dalej - oświadczył prezydent Brazylii.

d9wam37

Koronawirus Brazylia. Bolsonaro bagatelizuje zagrożenie

W marcu Jair Bolsonaro mówił, że gdyby się zaraził, to szybko by zwalczył chorobę COVID-19, którą wywołuje koronawirus SARS-CoV-2, bo jest wysportowany.

W kolejnych miesiącach prezydent uczestniczył w wielu spotkaniach publicznych, ignorując zalecenia utrzymywania dystansu społecznego. Często miał na tych spotkaniach źle założoną maseczkę ochronną lub nie miał jej wcale.

Prezydent Brazylii nadal bagatelizuje zagrożenie wywołane zakażeniem koronawirusa. Po tym, jak we wtorek ogłosił, że jest zakażony, Bolsonaro zdjął maseczkę ochronną i zaczął mówić do dziennikarzy. - Spójrzcie tylko na moją twarz. Dzięki Bogu wszystko ze mną dobrze. Dziękuję wszystkim, którzy się za mnie modlą... i tym, którzy mnie krytykują - nie ma problemu, krytykujcie sobie, ile wlezie - dodał.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9wam37

Podziel się opinią

Share
d9wam37
d9wam37
Więcej tematów