Trwa ładowanie...
d3d51kf

Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem. Przeszedł kolejny test

Koronawirus Brazylia. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro nadal jest zakażony koronawirusem. Przeszedł on kolejny test, który dał wynik pozytywny.
Share
Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro przeszedł kolejny test
Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro przeszedł kolejny testŹródło: Getty Images
d3d51kf

Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro przeszedł kolejny test

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przeszedł drugi test na koronawirusa. Badanie nie poszło po myśli prezydenta. Dało wynik pozytywny, co oznacza, że polityk nadal nie będzie mógł wyjść ze swojej rezydencji. Tam przechodzi obowiązkową kwarantannę odkąd wykryto, że jest zakażony koronawirusem.

Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro skarży się na kwarantannę

Kwarantanna to jeden ze środków zapobiegawczych przy epidemii koronawirusa. Zakażeni są izolowani w domach lub izolatoriach, dzięki czemu jest ograniczone ryzyko zakażenia innych osób. Prezydent Jair Bolsonaro ostatnio skarżył się brazylijskim mediom na trudy samotnej izolacji. - Nie mogę znieść rutyny izolacji, jest okropna - mówił w rozmowie z CNN.

d3d51kf

Koronawirus Brazylia. Jair Bolsonaro kpił z wirusa

Jair Bolsonaro wielokrotnie bagatelizował pandemię koronawirusa. Nie zezwolił na zamknięcie gospodarki kraju, gdyż uważał, że nie jest to potrzebne w walce z epidemią. Porównał ją do epidemii grypy. Jednak na początku lipca Jair Bolsonaro gorzej się poczuł. U prezydenta Brazylii wykonano test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

Wcześniej wyrzucił z rządu ministra zdrowia, który nie chciał realizować jego koncepcji walki z epidemią koronawirusa. Bagatelizował zagrożenie i nawet podczas konferencji prasowej, na której mówił, że jest zakażony, zdjął maseczkę.

Koronawirus Brazylia. Trudna sytuacja w kraju

W Brazylii oficjalnie zdiagnozowano blisko 2 miliony przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło dotychczas ponad 75 tysięcy osób.

d3d51kf

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d51kf

Podziel się opinią

Share
d3d51kf
d3d51kf
Więcej tematów