Trwa ładowanie...
d2kj41b

Koronawirus: 37 osób na kwarantannie w Płocku

Po stwierdzeniu zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Miejskiego Św. Trójcy w Płocku, aż 37 osób trafiło na domową kwarantannę. Głównie to lekarze i pielęgniarki pracujący na co dzień w tej placówce.
Share
Koronawirus w Polsce. Są nowe dane Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Są nowe dane Ministerstwa ZdrowiaŹródło: Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto
d2kj41b

Zakażenie u jednej z pracownic szpitala zostało stwierdzone w sobotę. W związku z tym placówka przestała przyjmować chorych oraz zawiesiła planowane operacje. Wczoraj trwało szacowanie, ilu pracowników szpitala miało bezpośredni kontakt z zarażoną. Podczas specjalnej wideokonferencji władze miasta zapewniły, że szpital będzie dalej funkcjonował.

Poza pracownikami szpitala, którzy udali się na kwarantannę, wykonywane są także badania tym osobom (także pacjentom), które potencjalnie mogły mieć kontakt z zarażonym. Do tej pory przeprowadzono 80 takich testów. Wszystkie wyniki okazały się ujemne.

Zobacz wideo: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Pozostałe placówki czekają na pacjentów

Choć to optymistyczne wiadomości, a liczba zarażonych koronawirusem utrzymuje się na poziomie 7 osób (licząc zarażoną ze szpitala) to pacjenci niewymagający natychmiastowej pomocy są wypisywani z jednostki. Pozostałe placówki medyczne (przychodnie, ośrodek rehabilitacji, zakład opiekuńczo-leczniczy i centrum zdrowia psychicznego) działają bez zmian.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kj41b

Podziel się opinią

Share
d2kj41b
d2kj41b
Więcej tematów