Trwa ładowanie...
d3ys7f1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kornel Morawiecki: list b. prezydentów oburzający

Ten list mnie oburza. Nie mogą byli prezydenci kierować uwag, że w Polsce jest burzona demokracja. To na granicy zdrady państwa - ocenił Kornel Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornel Morawiecki
Kornel Morawiecki (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3ys7f1

W liście otwartym opublikowanym w poniedziałek byli: prezydenci, ministrowie spraw zagranicznych, działacze opozycji w PRL, zaapelowali do wszystkich Polaków o kierowanie się w codziennej pracy i działaniu porządkiem prawnym zgodnym z Konstytucją, a także do polityków opozycji o współdziałanie w obronie państwa prawa oraz swobód obywatelskich. "Próba stworzenia przez PiS porządku własnego jest uzurpacją władzy. Wzywamy polityków obozu rządzącego, którym drogie są państwo i demokracja, do odmowy udziału w ich niszczeniu. Przypominamy, że za łamanie Konstytucji winni poniosą odpowiedzialność" - napisali autorzy listu.

Zdaniem Morawieckiego byli prezydenci swoim oświadczeniem szkodzą Polsce. - To karygodne - dodał.

Morawiecki, który wystąpił z klubu Kukiz'15, zapowiedział, że chciałby, żeby jego koło nazywało się Wolni i Solidarni. - Na pewno wejdzie do niego Małgorzata Zwiercan. Nie rozmawiałem jeszcze bezpośrednio z innymi osobami - przyznał.

d3ys7f1

Wcześniej mówił, że tworzone przez niego koło poselskie to początek budowania nowej formacji politycznej. Miałaby to być struktura "pomiędzy PiS a dawnym obozem rządzącym". - Chciałbym, żeby ludzie, którym jest za daleko do PiS i PO, przyszli do mnie - tłumaczył.

Morawiecki wystąpił z klubu Kukiz'15 w związku z głosowaniem nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK. Podczas tego głosowania głos w jego imieniu oddała Małgorzata Zwiercan, za co została usunięta z klubu.

d3ys7f1

Podziel się opinią

Share

d3ys7f1

d3ys7f1
Więcej tematów