Trwa ładowanie...
d88n34n
Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny z okrętu podwodnego
IARReuters

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny z okrętu podwodnego

• Poinformował o tym resort obrony Korei Południowej • Próba miała miejsce o godz. 18:30 czasu miejscowego • Okręt znajdował się w pobliżu portu Sinpo na Morzu Japońskim
Share
d88n34n

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów na Półwyspie Koreańskim poinformowała, że wystrzelony pocisk to prawdopodobnie SLBM - klasy woda-ziemia, mogący przenosić głowice jądrowe.

Według anonimowych źródeł wojskowych, pocisk przez kilka minut był w powietrzu. Według źródeł wojskowych pokonał zaledwie 30 kilometrów. Pociski tego typu zazwyczaj są w stanie przenieść ładunek na odległość co najmniej 300 kilometrów.

d88n34n

Armia południowokoreańska twierdzi, że utrzymuje stan gotowości w razie ewentualnych ataków ze strony Północy. Pocisk SLBM Phenian mógłby trafić dużo dalej niż tylko w obrębie Półwyspu Koreańskiego.

To kolejny z serii incydentów, który ma wpływ na napiętą sytuację na Półwyspie. Phenian przeprowadził już kilka testów tego pocisku i twierdzi, że każdy z nich był udany.

Na początku maja odbędzie się kongres Partii Pracy Korei, na którym rządzący mają ogłosić wzmocnienie programu atomowego.

d88n34n

Podziel się opinią

Share
d88n34n
d88n34n
Więcej tematów