Trwa ładowanie...
d1so2xv
IAR

Korea Północna szykuje kolejne prowokacje? Wyrzutnie rakietowe w gotowości

Północnokoreańskie wyrzutnie rakietowe pozostają w gotowości - twierdzą źródła wojskowe w Seulu. Korea Północna odpaliła w niedzielę ze wschodniego wybrzeża 25 rakiet krótkiego zasięgu. Według wywiadu Korei Południowej, to nie koniec prowokacji i może dość nawet do próby jądrowej. Czy czeka nas kolejna eskalacja napięć na Półwyspie Koreańskim? - zastanawia się Informacyjna Agencja Radiowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakiety SA-3 podczas pokazu w 2012 r.
Rakiety SA-3 podczas pokazu w 2012 r. (AFP, Fot: Ed Jones)
d1so2xv

Z analizy zdjęć satelitarnych wynika, że północnokoreańskie wyrzutnie po ostatnich testach pozostały na swoim miejscu. To z kolei może oznaczać, że Korea Północna przygotowuje się do kolejnych. Zdaniem części ekspertów wojskowych, tym razem mogą to być testy rakiet dalekiego zasięgu lub nawet próba nuklearna.

Po raz ostatni Korea Północna przeprowadziła test jądrowy rok temu, w czasie kiedy na Półwyspie Koreańskim trwały wspólne manewry wojskowe sił Korei Południowej i USA. Doroczne ćwiczenia odbywają się także w tej chwili.

Korea Południowa testy północnokoreańskich rakiet uznaje za prowokację. Wcześniejsze próby rakietowe, do których doszło w tym miesiącu, Pjongjang tłumaczył "rutynowymi" działaniami wojska.

d1so2xv

Podziel się opinią

Share
d1so2xv
d1so2xv
Więcej tematów