Trwa ładowanie...
d3jmjul

Korea Północna pracuje nad nową łodzią podwodną. Ma być uzbrojona w pociski balistyczne

Pomimo międzynarodowych nacisków Korea Północna kontynuuje program zbrojeniowy. Reżim Kim Dzong Una pracuje nad budową pierwszej łodzi podwodnej, której celem byłoby wystrzeliwanie pocisków balistycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Północna pracuje nad nową łodzią podwodną. Ma być uzbrojona w pociski balistyczne
(PAP, Fot: PAP/EPA)
d3jmjul

W środę Instytut Johna Hopkinsa przy School of Advanced International Studies opublikował zdjęcia satelitarne ze stoczni w Sinpo (350 km na północny wschód od stolicy Pjongjangu). W regionie zaobserwowano wzmożone prace nad nowym rodzajem łodzi podwodnej.

W raporcie wskazano, że zaobserwowano "szereg znaków świadczących o rozbudowie stoczni w celu produkcji okrętu zdolnego do wystrzeliwania pocisków balistycznych". Zauważono dwa podejrzane kadłuby klasy Sinpo. Dotychczas wiadomo było o jednej łodzi tego typu na północnokoreańskim składzie.

Z otrzymanych zdjęć nie można wyciągnąć zbyt wiele informacji nt. tego, jak blisko osiągnięcia celu jest Korea. W każdym razie reżim Kima sam zapowiedział, że w najbliższym czasie planuje zakończenie prac nad nowymi łodziami.

- Korea Północna już kilka razy zaskakiwała analityków, wykazując się posiadaniem nowoczesnych technologii i jak rozwinięty jest jej program - powiedział Mark Fitzpatrick z International Institute for Strategic Studies.

d3jmjul

Podziel się opinią

Share

d3jmjul

d3jmjul
Więcej tematów