Trwa ładowanie...

Korea Północna. Kim Jo Dzong może mieć duży wpływ na decyzje w sprawie Korei Południowej

Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una, odgrywa coraz bardziej wiodącą rolę w polityce, zwłaszcza w kwestiach dotyczących Korei Południowej.

Share
Korea Północna. Kim Jo Dzong może mieć duży wpływ na decyzje w sprawie Korei PołudniowejŹródło: Getty Images
d37mft8

Korea Północna. Kim Jo Dzong ma coraz więcej do powiedzenia

Kim Jo Dzong, około 30-letnia siostra Kim Dzong Una, jest jedyną bliską krewną przywódcy Korei Północnej, która odgrywa coraz to bardziej istotną rolę w polityce. Jak podaje Reuters, wcześniej Kim Jo Dzong była przedstawiana w państwowych mediach jako siostra Kim Dzong Una, jego oficer protokołu lub jeden z towarzyszących mu urzędników. Teraz jest inaczej. Według mieszkańców Korei Północnej, Kim Jo Dzong odgrywa coraz większą rolę.

Kim Jo Dzong o stosunkach Korei Północnej z Koreą Południową

Widać to zwłaszcza w odniesieniu do polityki związanej z Koreą Południową. W marcu tego roku państwowe media Korei Północnej opublikowały pierwsze oświadczenie Kim. Jak przypomina Reuters, skrytykowała ona władze Korei Południowej. Później były kolejne, aż w zeszłym tygodniu pojawiło się ostrzeżenie, że Północ utrudni komunikację z Koreą Południową. I rzeczywiście, 9 czerwca stosunki Korei Północnej z Południową zostały zerwane. Kim Jo Dzong poparła decyzję o zerwaniu linii interwencyjnej pomiędzy Koreą Północną i Południową.

Nowy wizerunek Kim Jo Dzong może nieco zaskakuje analityków, jednak powoli zaczynają w niej dostrzegać wpływową osobę. Może jeszcze nikt nie pokusiłby się o stwierdzenie, że będzie ona następcą Kim Dzong Una, ale na pewno nie należy jej ignorować.

d37mft8

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

d37mft8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37mft8
d37mft8
Więcej tematów