Trwa ładowanie...
d2t9ckq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Płn. wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne

• Korea Północna wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne krótkiego zasięgu ze swego wschodniego wybrzeża w kierunku morza
• Pociski zostały wystrzelone z bazy wojskowej w pobliżu miasta Wonsan - podała w środę wieczorem południowokoreańska agencja Yonhap
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korea Płn. wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne
(AFP, Fot: Pedro UGARTE)
d2t9ckq

Wystrzelone pociski rakietowe przeleciały po parabolicznej krzywej balistycznej odległość ok. 500 km i wpadły do morza. Pociski tego rodzaju są teoretycznie przystosowane do przenoszeniu do celu głowic bojowych o charakterze konwencjonalnym bądź ładunków masowego rażenia.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, oświadczył w środę, że jego kraj zminiaturyzował głowice jądrowe w celu wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych.

W ostatnim okresie Korea Płn. zintensyfikowała tego rodzaju działania wojskowe - podkreśla agencja Reutera. 3 marca wystrzeliła w morze z tego samego poligonu 6 pocisków bliskiego zasięgu używając wieloprowadnicowej (12 pocisków 227 mm w dwóch modułach) wyrzutni rakietowej typu M270.

d2t9ckq

Pjongjang kontynuuje próby balistyczne mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Korei Płn. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia test bomby wodorowej. Ponadto Korea Północna wystrzeliła w lutym rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

d2t9ckq

Podziel się opinią

Share

d2t9ckq

d2t9ckq
Więcej tematów