Trwa ładowanie...

Korea Płn. wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne

• Korea Północna wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne krótkiego zasięgu ze swego wschodniego wybrzeża w kierunku morza
• Pociski zostały wystrzelone z bazy wojskowej w pobliżu miasta Wonsan - podała w środę wieczorem południowokoreańska agencja Yonhap

Share
Korea Płn. wystrzeliła dwa rakietowe pociski balistyczne
Źródło: AFP, fot: Pedro UGARTE
d1lgugq

Wystrzelone pociski rakietowe przeleciały po parabolicznej krzywej balistycznej odległość ok. 500 km i wpadły do morza. Pociski tego rodzaju są teoretycznie przystosowane do przenoszeniu do celu głowic bojowych o charakterze konwencjonalnym bądź ładunków masowego rażenia.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, oświadczył w środę, że jego kraj zminiaturyzował głowice jądrowe w celu wyposażenia międzykontynentalnych pocisków balistycznych.

W ostatnim okresie Korea Płn. zintensyfikowała tego rodzaju działania wojskowe - podkreśla agencja Reutera. 3 marca wystrzeliła w morze z tego samego poligonu 6 pocisków bliskiego zasięgu używając wieloprowadnicowej (12 pocisków 227 mm w dwóch modułach) wyrzutni rakietowej typu M270.

d1lgugq

Pjongjang kontynuuje próby balistyczne mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Korei Płn. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia test bomby wodorowej. Ponadto Korea Północna wystrzeliła w lutym rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

d1lgugq

Podziel się opinią

Share
d1lgugq
d1lgugq
Więcej tematów