Trwa ładowanie...
dh31ljn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korea Płn. dokonała kolejnej próby rakietowej

Korea Północna wystrzeliła w środę rano dwa pociski rakietowe, które spadły do morza u jej wschodnich wybrzeży - poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Korei Południowej, który zastrzegł sobie anonimowość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej wraz z
Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej wraz z (PAP/EPA)
dh31ljn

Dodał on, że pociski były prawdopodobnie rakietami typu Scud oraz, że próba wydaje się być kontynuacją ostatniej serii tego rodzaju testów.

Korea Północna dokonała w br. rekordowo licznych prób z pociskami rakietowymi i artyleryjskimi, w tym także w okresie niedawnej wizyty prezydenta Chin Xi Jinpinga w Korei Południowej.

Zdaniem analityków, był to wyraz niezadowolenia Pjongjangu z faktu, iż Xi był pierwszym przywódcą chińskim, który odwiedził Koreę Południową przed wizyta w Korei Północnej. Chiny uważane są za najbliższego sojusznika Pjongjangu. Ponadto ma to być sygnał aby sąsiedzi i Waszyngton nie wtrącali się do rozbudowy północnokoreańskiego potencjału obronnego, w tym także nuklearnego.

dh31ljn

Korea Północna jest także niezadowolona z odbywających się regularnie wspólnych manewrów wojskowych Korei Południowej i USA.

Oba państwa koreańskie pozostają formalnie w stanie wojny a dzieląca je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska, którą toczono w latach 1950-53 zakończyła się bowiem jedynie rozejmem. Dotychczas nie zawarto układu pokojowego.

dh31ljn

Podziel się opinią

Share

dh31ljn

dh31ljn
Więcej tematów