Trwa ładowanie...
d215o79

Korea Płd.: apel o rezygnację ze strajków

Minister pracy Korei Południowej zaapelował we wtorek do związków zawodowych o rezygnację z zapowiedzianych od środy akcji strajkowych, twierdząc, że chaos przed piłkarskimi mistrzostwa świata zaszkodzi wizerunkowi kraju.

d215o79

Najbardziej radykalny południowokoreański związek zawodowy zagroził w poniedziałek wszczęcie protestów pracowniczych w kluczowych sektorach gospodarki - w tym transportu taksówkowego - na kilka dni przed startem mistrzostw świata w piłce nożnej, jeśli rząd nie skróci tygodnia pracy i nie wycofa się z planów prywatyzacji państwowych koncernów.

Związki zawodowe powinny wiedzieć, ze obcokrajowcy będą w czasie mistrzostw porównywać Koreę z Japonią - powiedział minister Bang Yong-seok w wywiadzie dla radia KBS. Strajk rozmyślnie zaplanowano z okazji mistrzostw. Chaos zaszkodzi wizerunkowi Korei i ratingowi kredytowemu kraju - dodał on.

Korea Południa i Japonia są współgospodarzami finałowych rozgrywek futbolowych mistrzostw świata 2002 roku, zaplanowanych w dniach od 31 maja do 30 czerwca. Rząd południowokoreański zbiera się we wtorek dla omówienia metod powstrzymania akcji strajkowych. (aka)

d215o79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d215o79
Więcej tematów