Trwa ładowanie...
d4a22tl

Kopacz do Kaczyńskiego: pan jest zarazą, źródłem zła, które pan sieje na Polaków

Obraźliwe słowa prezesa PiS skierowane do opozycji spotkały się ze zdecydowaną reakcją Ewa Kopacz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (WP.PL, Fot: WP)
d4a22tl

- Jak widzicie, jedna osoba tu rządzi, jedna osoba jest kumulacją zła, rozsiewa i zaraża innych, niczym zaraza. Panie prezesie, niech pan się nie boi imigrantów, bo to pan jest źródłem wszelkiego zła, które pan sieje na Polaków - powiedziała WP była premier, posłanka PO Ewa Kopacz w reakcji na inwektywy prezesa PiS pod adresem opozycji.

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział ok. północy wyraźnie zirytowany Jarosław Kaczyński.

d4a22tl

Za te słowa Platforma Obywatelska grozi PiS procesem sądowym, Nowoczesna też nie kryje oburzenia. Katarzyna Lubnauer z tej partii mówiła rano o "zdradzieckich mordach, kanaliach i gorszym sorcie", podkreślając, że tak właśnie teraz czują się przeciwnicy polityczni Prawa i Sprawiedliwości.

„Oczekujemy przeprosin za pana haniebne słowa”. Neumann do Kaczyńskiego

To nie pierwszy raz, gdy Kaczyński zwraca się wulgarnie do posła z partii opozycyjnej. - Idź stąd, gówniarzu! - w ten sposób zwrócił się do Michała Szczerby z PO.

d4a22tl

Ewa Kopacz mówiła rano, przed debatą w Sejmie, że "PO będzie apelować do przyzwoitości Kaczyńskiego". Przeprosin od Kaczyńskiego domagał się z mównicy sejmowej Sławomir Neumann z PO, lecz doczekał się tylko buńczucznych okrzyków siedzącego obok prezesa PiS Mariusza Błaszczaka.

- To była szczera, męska odpowiedź na chamstwo, które żeśmy wczoraj widzieli w wykonaniu opozycji - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski odnosząc się do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

d4a22tl

Podziel się opinią

Share
d4a22tl
d4a22tl
Więcej tematów