Trwa ładowanie...
dv1ohoa

Kopacz do Kaczyńskiego: pan jest zarazą, źródłem zła, które pan sieje na Polaków

Obraźliwe słowa prezesa PiS skierowane do opozycji spotkały się ze zdecydowaną reakcją Ewa Kopacz.
Share
Ewa Kopacz
Ewa KopaczŹródło: WP.PL, Fot: WP
dv1ohoa

- Jak widzicie, jedna osoba tu rządzi, jedna osoba jest kumulacją zła, rozsiewa i zaraża innych, niczym zaraza. Panie prezesie, niech pan się nie boi imigrantów, bo to pan jest źródłem wszelkiego zła, które pan sieje na Polaków - powiedziała WP była premier, posłanka PO Ewa Kopacz w reakcji na inwektywy prezesa PiS pod adresem opozycji.

- Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - powiedział ok. północy wyraźnie zirytowany Jarosław Kaczyński.

dv1ohoa

Za te słowa Platforma Obywatelska grozi PiS procesem sądowym, Nowoczesna też nie kryje oburzenia. Katarzyna Lubnauer z tej partii mówiła rano o "zdradzieckich mordach, kanaliach i gorszym sorcie", podkreślając, że tak właśnie teraz czują się przeciwnicy polityczni Prawa i Sprawiedliwości.

„Oczekujemy przeprosin za pana haniebne słowa”. Neumann do Kaczyńskiego

To nie pierwszy raz, gdy Kaczyński zwraca się wulgarnie do posła z partii opozycyjnej. - Idź stąd, gówniarzu! - w ten sposób zwrócił się do Michała Szczerby z PO.

dv1ohoa

Ewa Kopacz mówiła rano, przed debatą w Sejmie, że "PO będzie apelować do przyzwoitości Kaczyńskiego". Przeprosin od Kaczyńskiego domagał się z mównicy sejmowej Sławomir Neumann z PO, lecz doczekał się tylko buńczucznych okrzyków siedzącego obok prezesa PiS Mariusza Błaszczaka.

- To była szczera, męska odpowiedź na chamstwo, które żeśmy wczoraj widzieli w wykonaniu opozycji - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski odnosząc się do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

dv1ohoa

Podziel się opinią

Share
dv1ohoa
dv1ohoa
Więcej tematów