Trwa ładowanie...
dy02yxm
dy02yxm
bukowina

Konwent Europejskich Miast Karnawałowych

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczyna się w niedzielę 22. Konwent Europejskich Miast Karnawałowych. W spotkaniu, którego gospodarzami będą - obok Bukowiny Tatrzańskiej, Kraków, Zakopane i Milówka, weźmie udział ponad 200 organizatorów karnawałów z 49 państw całego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy02yxm

Europejska Fundacja Miast Karnawałowych powołana została w 1980 roku, a już 6 lat później Bukowina Tatrzańska ze swym Góralskim Karnawałem została do niej przyjęta, jako pierwsza polska miejscowość, obok tak znanych miast jak Wenecja, Rijeka, Sao Paulo, Kolonia czy Zurich.

Teraz Bukowina Tatrzańska wygrała rywalizację z Moskwą i Kartageną o zorganizowanie 22. Konwentu. W czasie 8-dniowego pobytu pod Tatrami zagraniczni goście obejrzą występy zespołów folklorystycznych i kiermasze sztuki ludowej. Zwiedzą też zabytki i turystyczne atrakcje Małopolski.

W czasie konwentu w Bukowinie Tatrzańskiej przentacji swego kraju dokonają przedstawiciele Chorwacji, a 1 czerwca flaga tej międzynarodowej organizacji przekazana zostanie Portugalii. To tam odbędzie się kolejny Konwent Miast Karnawałowych. (aka)

dy02yxm

Podziel się opinią

Share
dy02yxm
dy02yxm
Więcej tematów