Trwa ładowanie...
d48eu6t

Konwencja o walce z przestępczością w sieci


Delegacje 30 państw podpisały w piątek na międzynarodowej konferencji w Budapeszcie konwencję na rzecz zwalczania przestępczości w cyberprzestrzeni.

d48eu6t
d48eu6t

Konwencja Rady Europy o Cyberprzestępczości - przyjęta po 4 latach negocjacji na temat przeciwdziałania przestępstwom w Internecie - ustala katalog przestępstw komputerowych, nowe procedury w zakresie ich wykrywania i ścigania oraz określa zasady międzynarodowej współpracy w tym zakresie.

Traktat - obok państw europejskich - podpisały także Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Republika Południowej Afryki.

Dokument reguluje sprawy dotyczące m.in. informatycznych aspektów naruszania praw autorskich, oszustw, pornografii dziecięcej oraz wykroczeń, związanych z bezpieczeństwem w Internecie.

Zapowiedziano także stworzenie policji zajmującej się ściganiem przestępstw dokonywanych w cyberprzestrzeni.

d48eu6t

Hans Christian Kruger, zastępca Sekretarza Generalnego Rady Europy powiedział, że podpisanie konwencji jest przełomowym wydarzeniem w walce ze zorganizowaną przestępczością. Kruger przypomniał, że Rada Europy, powstała w 1949 r., od samego początku stawiała sobie za cel koordynowanie wysiłków na rzecz demokracji, praw człowieka i rządów prawa.

Konwencja jest pierwszym na świecie instrumentem międzynarodowym dotyczącym zwalczania przestępczości, związanej z istnieniem globalnych i lokalnych sieci komputerowych. (mk, mag)

d48eu6t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48eu6t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj