Trwa ładowanie...

Kontrowersyjny koncert ma się odbyć w Warszawie. Organizatorzy znaleźli sposób, by przemycić zakazane treści

W noc przed Marszem Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert skrajnie nacjonalistycznych zespołów, które w tekstach nawołują m.in. do nienawiści rasowej, śpiewając o "brudnych rasach" i "czystej krwi". Imprezę organizuje grupa "Niklot", która w czasie ostatniego Marszu Niepodległości szła w tzw. Czarnym Bloku z rasistowskimi transparentami.

Kontrowersyjny koncert ma się odbyć w Warszawie. Organizatorzy znaleźli sposób, by przemycić zakazane treściŹródło: Youtube.com
d3kjyyk
d3kjyyk

W internecie pojawiły się ogłoszenia dotyczące imprezy "Ku niepodległej. W walce o wolność". Zagrają na innej skrajnie nacjonalistyczne zespoły także z zagranicy. Jednym z gości będzie szwedzka grupa Code 291, której wokalista Joakim Karlsson na klatce piersiowej ma wytatuowaną swastykę. Nazwa zespołu nawiązuje do tajnego paragrafu szwedzkiej policji, którym określa się przestępstwa dokonane przez imigrantów.

Na scenie pojawią się polskie "gwiazdy" skrajnie nacjonalistycznej sceny muzycznej. Jednym z nich jest Obłęd, który kilka lat temu grał na londyńskim "Adolf Hitler birthday bash". W jednym z utworów śpiewają "To głos przeciwko lewakom! To głos przeciwko pedałom! To głos przeciwko naszym wrogom, którzy sprzedali nasze ideały". Z kolei w innym "Banda świń" słychać: "Chciałeś mej śmierci lewacki psie, że w multi-kulti nie wierzyłem? Ja nie zamierzam dzielić swego losu, gdy padnie rozkaz, złapię za broń. Mam swoją ojczyznę i czystą krew. Nie dam się ścierwom zagnać na rzeź. A ty wśród krzyków 'Allah akbar' klęknij na piachu i nadstaw kark".

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Na scenie pojawią się też inne zespoły propagujące takie treści, jak choćby LTW, czyli Legion Twierdzy Wrocław. W utworze "Plaga", śpiewają: "Czarne chmury nad Europą. Masa obcych, brudnych ras. Musisz stawić temu czoła. Musisz walczyć, nadszedł czas! Stań w szeregach białej armii. Broń czystości swojej krwi".
Organizatorzy imprezy znaleźli sposób, by uniknąć zarzutów o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa i publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic rasowych, etnicznych i wyznaniowych. Zamiast biletów sprzedają cegiełki za 150 i 400 zł. Dzięki temu impreza ma charakter zamknięty, a nie publiczny. Policja ma wtedy związane ręce. Tak było w 2016 r., gdy w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowano podobny koncert, a okoliczni mieszkańcy zgłosili policji, że słychać okrzyki "Sieg heil". Funkcjonariusze tłumaczyli, że nie mogli interweniować, bo była to prywatna impreza na zamkniętym terenie.

Koncert z okazji Święta Niepodległości skrajnie nacjonalistyczne grupy zorganizowały w Warszawie już rok temu. "Po udanym Marszu i sukcesie Czarnej Kolumny, która rozpaliła do białej gorączki liberałów, ale też popsuła tęczowy wizerunek prawicy nacjonaliści w większości z 'radykalnego klimatu' udali się na koncert. Trzeba przyznać, że miejsce spełniło wszelkie oczekiwania. Przestrzenny, elegancki postindustrialny lokal z klasyczną kolumnadą nadawał pewnego 'fasze' uroku" – czytamy w recenzji jednego ze skrajnie nacjonalistycznych pism.

d3kjyyk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

d3kjyyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kjyyk
Więcej tematów