Trwa ładowanie...

Kontrola NIK weszła do KPRM. Przyjrzą się działaniom służb specjalnych

W poniedziałek w Kancelarii Premiera rozpoczęła się kontrola NIK dotycząca nadzoru służb specjalnych prowadzących na terenie kraju czynności operacyjno-rozpoznawcze. Izba zapowiedziała również, że w najbliższych dniach rozpoczną się kontrole w MON, ABW, CBA i SKW.

Kontrola NIK weszła do KPRM. Przyjrzą się działaniom służb specjalnych Kontrola NIK weszła do KPRM. Przyjrzą się działaniom służb specjalnych Źródło: FORUM
d4g5d5s

NIK poinformował, że jest to kontrola doraźna pt. "Realizacja zadań związanych z koordynacją, nadzorem i kontrolą funkcjonowania służb specjalnych prowadzących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej czynności operacyjno-rozpoznawcze"

"Oczekujemy, że prowadzona kontrola pozwoli na obiektywną ocenę funkcjonujących mechanizmów nadzoru służb specjalnych, a także na wypracowanie propozycji służących wzmocnieniu ochrony praw i wolności obywatelskich, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uprawnień służb specjalnych niezbędnych dla ochrony interesów Rzeczypospolitej Polskiej i bezpieczeństwa obywateli" - czytamy w komunikacie Izby.

d4g5d5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g5d5s
Więcej tematów