Trwa ładowanie...
d2d82s1

Kontrakt z HP - ogłoszenie decyzji w poniedziałek

Aleksander Bentkowski(PAP)
Oficjalne ogłoszenie stanowiska Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa w sprawie kontraktu na budowę systemu ewidencji rolnej IACS zostało przełożone na poniedziałek.

d2d82s1
d2d82s1

W piątek rano, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa była zdecydowana natychmiast zerwać kontrakt z firmą Hewlett-Packard - nieoficjalnie dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Decyzję, by odłożyć oficjalne ogłoszenie stanowiska w tej sprawie, rzecznik Agencji Antoni Radzewicz uzasadnił różnicą czasu między Warszawą a Kalifornią, w której znajduje się centrala firmy Hewlett-Packard.

System IACS ma kontrolować całość upraw, hodowli i produkcji żywności oraz określać wysokość pomocy z budżetu Unii Europejskiej dla poszczególnych gospodarstw rolnych. System jest niezbędny, by Polska jako członek Wspólnoty mogła korzystać z jej dotacji rolnych.

Poprzednie władze Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa zawarły dwa kontrakty na budowę i obsługę systemu IACS. Ich wartość to około 170 milionów euro.

Zdaniem obecnego szefa Agencji Aleksandra Bentkowskiego, kontrakt został zawarty z wyraźną szkodą dla Skarbu Państwa i w takim przypadku - zgodnie z zapisami w umowie - za jego zerwanie nie są przewidziane kary finansowe. Poza tym - według Bentkowskiego - właścicielem programu i wszystkich wynikających z niego korzyści powinna być Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Rzeczniczka firmy Hewlett-Packard nie chciała komentować całej sprawy do czasu oficjalnego ogłoszenia decyzji Agencji. Według niej, rozmowy o renegocjacji kontraktu cały czas trwają. Firma zapowiadała wcześniej, że w przypadku zerwania kontraktu będą jej się należały odszkodowania w wysokości 25% wartości umowy.(ck)

d2d82s1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d82s1
Więcej tematów