Trwa ładowanie...
dp726ku

Konsul honorowy Litwy porwany i zamordowany w Ługańsku

Litewski konsul honorowy Mykoła Zelenec został uprowadzony i zabity w Ługańsku - bastionie prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie - powiadomił na Twitterze minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.
Share
Konsul honorowy Litwy porwany i zamordowany w Ługańsku
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
dp726ku

"Z głębokim żalem dowiadujemy się, że konsul honorowy Litwy w Ługańsku Mykoła Zelenec został uprowadzony i brutalnie zabity przez terrorystów" - napisał na Twitterze szef litewskiej dyplomacji, który przebywał w Kijowie i został przyjęty przez prezydenta Petro Poroszenkę.

Ambasador Litwy na Ukrainie Petras Vaitiekunas powiedział agencji BNS, że Zelenca znaleziono zastrzelonego 12 dni po uprowadzeniu. Dodał, że nie jest jasne, czy morderstwo miało związek z zajęciami konsularnymi dyplomaty. Wspomniał też, że zmarły nie myślał o zrezygnowaniu ze swej pracy z powodu wydarzeń w rejonie, wojny, ofiar. Uważał, że jego wysiłki dyplomatyczne są niezbędne do znalezienia pokojowego rozwiązania w Ługańsku.

Agencja AFP pisze, że od początku konfliktu we wschodniej Ukrainie prorosyjscy separatyści uprowadzili kilkaset osób, w tym dziennikarzy, proukraińskich bojowników, duchownych, obserwatorów międzynarodowych i zwykłych obywateli, którzy separatystom wydali się podejrzani.

dp726ku

Podziel się opinią

Share
dp726ku
dp726ku
Więcej tematów