Trwa ładowanie...
d1fv3ux
d1fv3ux
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wybory

Konserwatyści wygrywają wybory w Kanadzie

Konserwatywna Partia Kanady (CPC)
premiera Stephena Harpera wygrała wtorkowe wybory parlamentarne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fv3ux

Z pierwszych danych wynika jednak, że CPC prawdopodobnie nie uzyska dostatecznej liczby mandatów by rządzić samodzielnie.

Według niepełnych rezultatów głosowania, partia Harpera zdobyła 144 miejsca w liczącej 308 deputowanych Izbie Gmin. W poprzednim parlamencie dysponowała 127 mandatami.

Lider opozycyjnej Partii Liberalnej Kanady (LPC) Stephane Dion uznał już porażkę swego ugrupowania, zapowiadając w środę rano, iż będzie przywódcą opozycji parlamentarnej.

Liberałowie zdobyli - według wstępnych danych - 70 miejsc, Nowa Partia Demokratyczna (NDP) - 38, a Blok Quebecki (BQ) opowiadający się za niepodległością francuskojęzycznego Quebecu - 28.

d1fv3ux

Podziel się opinią

Share

d1fv3ux

d1fv3ux
Więcej tematów