Trwa ładowanie...

Konsekracja dziewic w Bielsku-Białej. Kobiety złożyły publiczne zobowiązanie do życia w czystości

W ostatnią sobotę w Bielsku-Białej, odbyła się uroczystość konsekracji dziewic. Cztery kobiety zobowiązały się do wiecznego życia w czystości.

Konsekracja dziewic w Bielsku-Białej. Kobiety złożyły publiczne zobowiązanie do życia w czystościŹródło: PAP/EPA, fot: PAP
drse2jg
drse2jg

W ostatnią sobotę, 22 maja, w hałcnowskiej bazylice w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość konsekracji dziewic. Cztery kobiety, z diecezji bielsko-żywieckiej, złożyły śluby czystości.
"Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu?” zapytał biskup podczas liturgii, na co każda z kobiet odpowiedziała twierdząco.

Złożenie ślubów jest indywidualną formą życia konserwatywnego osób świeckich, polega nie tylko na rezygnacji z realizowania potrzeb seksualnych, ale zakłada też zobowiązanie do modlitwy i głoszenia Ewangelii w swoim środowisku.

Od początku historii chrześcijaństwa istniały w Kościele kobiety, które podejmowały życie w dobrowolnym, stałym dziewictwie, ich śladem poszły niektóre osoby świeckie, które po śmierci współmałżonka decydowały się na poświęcenie życia służbie Kościołowi.
Liczba kobiet, które składają śluby czystości w Polsce rośnie z roku na rok. Jeszcze w 2007 liczba konsekrowanych dziewic nie przekraczała 50. Aktualnie jest ich 250.

Pierwsze śluby czystości w Polsce złożyła Zofia Prochownik w 1991 roku.

drse2jg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drse2jg
Więcej tematów