PolskaKonkurs na stronę internetową

Konkurs na stronę internetową

Ogólnopolski konkurs edukacyjny propagujący informatykę wśród uczniów szkół średnich pt. "Diversity, czyli Różnorodność" ogłosiło polskie przedstawicielstwo amerykańskiego koncernu telekomunikacyjnego Motorola. Na autorów najlepszych stron internetowych o tematyce komunikacyjnej czekają nagrody - m.in. sprzęt komputerowy.

09.02.2004 | aktual.: 09.02.2004 13:25

Agnieszka Nowaczkiewicz z Motorola Polska poinformowała, że konkurs zorganizowało po raz czwarty Centrum Oprogramowania Motoroli w Polsce mające swoją siedzibę w Krakowie. Jego głównym założeniem jest zwiększanie na rynku pracy liczby kobiet absolwentek kierunków informatycznych.

W programie uczestniczyć może młodzież szkół średnich, szczególnie dziewczęta. Ich zadaniem jest stworzenie strony internetowej o dowolnej tematyce z zakresu komunikacji. Konkurs będzie trwał do czerwca tego roku.

"Chcemy przełamywać stereotypy i zachęcać dziewczęta do zainteresowania się informatyką i rozwijania zdolności programistycznych oraz przekonać, że praca w tym zawodzie może być atrakcyjna nie tylko dla chłopców" - zaznaczyła Nowaczkiewicz.

Do konkursu mogą przystąpić zespoły składające się z 4-6 osób, w których co najmniej połowę stanowią dziewczęta. Zespoły muszą się zarejestrować do 15 marca. Bieżące informacje na temat regulaminu, organizacji i przebiegu konkursu "Diversity" dostępne są na głównej stronie www.diversity.pl.

Zgłoszone projekty oceni jury złożone z przedstawicieli wyższych uczelni (Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego), kuratorium, przedstawicieli mediów oraz pracowników Motoroli w czterech kategoriach: najciekawsze potraktowanie tematu, najciekawsza szata graficzna, najbardziej przyjazny interfejs użytkownika oraz strona najbardziej zaawansowana technicznie.

Przedstawiciele 20 finałowych zespołów zostaną zaproszeni na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród do Krakowa w połowie czerwca. W poprzednich trzech edycjach konkursu wzięło udział ponad 500 uczniów i nauczycieli.

Źródło artykułu:PAP
internetkomunikacjakonkurs
Zobacz także
Komentarze (0)