Trwa ładowanie...
konkurs
12-10-2016 07:50

Konkurs na prezesa TVP będzie unieważniony?

• Konkurs na prezesa TVP może zostać unieważniony

• Stać się tak może, gdy żadna z kandydatur nie zdobędzie większości

• Rada Mediów Narodowych zbiera się w środę i wtedy ma podjąć decyzję o wskazaniu zwycięzcy

Share
Konkurs na prezesa TVP będzie unieważniony?Źródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d3mjx6i

W środę członkowie Rady Mediów Narodowej będą decydować, który z czterech kandydatów w konkursie na prezesa Telewizji Polskiej powinien objąć to stanowisko. Jeśli żadna z kandydatur nie zdobędzie większości to konkurs może zostać unieważniony - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Rozmówcy portalu Wirtualnemedia.pl przywołują dwa warianty: Jacek Kurski wygrywa konkurs i otrzymuje silny mandat do kierowania Telewizją Polską (w styczniu został powołany bez konkursu przez ministra skarbu), albo żaden kandydat nie zdobywa większości, co skutkuje anulowaniem konkursu.

W minionym tygodniu Rada Mediów Narodowych przesłuchała finałową czwórkę kandydatów na prezesa TVP: Jacka Kurskiego, Agnieszkę Romaszewską-Guzy, Krzysztofa Skowrońskiego i Bogdana Czajkowskiego. Potem członkowie Rady się rozjechali. Kto jest faworytem? - Teraz to albo Romaszewska, albo Kurski. A wcześniej faworytem był Skowroński. Nikt nie jest pewny swojego - mówił WP ważny polityk PiS.

Rada Mediów Narodowych zbiera się w środę i wtedy ma podjąć decyzję o wskazaniu zwycięzcy konkursu na prezesa Telewizji Publicznej. Czabański, pytany o to, czy otrzymał z Nowogrodzkiej sygnały co do rozstrzygnięcia konkursu, nie odpowiada: - Nie rozumiem pytania. Proszę o następne - ucina.

d3mjx6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mjx6i
d3mjx6i
Więcej tematów