Trwa ładowanie...

Konin: kierowca szkolnego autobusu miał ponad promil alkoholu we krwi

Policjanci z Konina zatrzymali do kontroli 65-letniego kierowcę autobusu szkolnego. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Share
Konin: kierowca szkolnego autobusu miał ponad promil alkoholu we krwi
Źródło: KWP w Poznaniu
d1ahzwe

8 grudnia od godz. 4:00 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze kontrolowali kierujących, a pod lupę szczególnie brany był stan ich trzeźwości.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy można było spotkać przede wszystkim na drogach gminy Sompolno i Wierzbinek, a także w innych częściach powiatu.

- Policjanci sprawdzili trzeźwość w sumie 2829 kierowców. Niestety, 18 z nich prowadziło na podwójnym gazie - wylicza Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

d1ahzwe

Wśród ujawnionych nietrzeźwych kierujących znalazł się 65-letni kierowca autobusu, który tuż przed 7:00 został zatrzymany do kontroli w gminie Wierzbinek.

- Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało, jechał po dzieci, które miał rozwieźć do szkół - wyjaśnia Jankowski.

Pijany kierowca natychmiast stracił prawo jazdy. Jego sprawą zajmie się sąd, który może odebrać mu uprawnienia do kierowania, a nawet skazać go na 2 lata więzienia.

d1ahzwe

Podziel się opinią

Share
d1ahzwe
d1ahzwe
Więcej tematów