Trwa ładowanie...
dcg307f
11-09-2006 00:15

Koniec surfowania w pracy

Koniec z graniem, czatowaniem, czy oglądaniem erotycznych stron w biurze. Firmy coraz częściej ograniczają swym pracownikom dostęp do wirtualnej sieci - pisze "Metro".

dcg307f
dcg307f

Co trzeci pracownik poświęca przynajmniej godzinę pracy na surfowanie po sieci w celach prywatnych. 8% czynność ta zajmuje od dwóch do trzech godzin. W ciągu tygodnia jedna osoba traci więc na rozrywki co najmniej pięć godzin - obliczył serwis Wirtualna Polska.

Najczęściej są to pogaduszki przez komunikator gadu-gadu czy odwiedzanie stron z aukcjami w sieci. Co gorsza, internauci byli zgodni co do tego, że wykorzystywanie sieci do prywatnych celów nie jest niczym nagannym, pod warunkiem że nie przeszkadza to w wykonywaniu służbowych obowiązków. Takiego zdania jest 64% ankietowanych. Zaledwie 15% potępiło surfowanie w godzinach pracy.

Pracodawcy coraz częściej kontrolują sieć. Jeszcze pół roku temu przyznawało się do tego 2% firm, a dziś jest ich już kilkakrotnie więcej. Zjawisko to zostało nazwane mianem cyberslackingu. Firmom pomagają w tym programy komputerowe.

Bardzo rygorystycznie do Internetu podchodzi Telekomunikacja Polska. Większości pracowników firma zablokowała wszelki dostęp do sieci, zapewniając tylko służbową pocztę oraz wewnętrzny intranet. To niezbędne minimum wykorzystywane w czasie pracy. Chcemy, by pracownicy kontaktowali się z naszymi klientami, a nie przesiadywali na aukcjach - mówi Jacek Kalinowski, rzecznik Telekomunikacji Polskiej.

Podobnie jest w innych firmach telefonicznych, u operatorów komórkowych, w firmach ubezpieczeniowych, LOT, Orlenie. Nawet mBank, w którym wszyscy pracownicy pracują przez Internet, znacznie ograniczył dostęp do wirtualnych stron - pisze "Metro". (PAP)

dcg307f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcg307f
Więcej tematów