Trwa ładowanie...
22-03-2012 23:55

Koniec śledztwa - to przyczyny śmierci Whitney Houston

Wokalistka Whitney Houston, znaleziona w lutym martwa w wannie, zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci - poinformowało biuro koronera w Los Angeles.

Koniec śledztwa - to przyczyny śmierci Whitney HoustonŹródło: AFP, fot: Abdelhak Senna
d2chqr2
d2chqr2

Takie są wyniki badań toksykologicznych opublikowanych w czwartek i kończą - jak podkreśla agencja Associated Press - spekulacje na temat przyczyn zgonu gwiazdy.

48-letnia piosenkarka została znaleziona 11 lutego br. w wannie w łazience hotelowej w Beverly Hills. Ponieważ od lat zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, pojawiły się spekulacje, że powodem jej śmierci mogło być przedawkowanie nielegalnych substancji.

Rzecznik biura koronera Craig Harvey oświadczył, że w ciele Houston znaleziono kokainę i jej metabolity (produkty metabolizmu), co, obok problemów z sercem, uznano za znaczący czynnik śmierci piosenkarki. Wyniki badań wskazują, że Houston nałogowo zażywała kokainę.

Harvey dodał, że testy toksykologiczne wykazały również w ciele ślady marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę. Zastrzegł jednak, że nie przyczyniły się one do zgonu.

Śmierć nie miała znamion przestępstwa - zaznaczono.

Kariera Houston w latach 90. była jedną z najbardziej błyskotliwych w show-biznesie. Wiadomość o jej śmierci wywołała poruszenie w świecie muzyki.

d2chqr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chqr2
Więcej tematów