Trwa ładowanie...
dzdao8n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Koniec śledztwa - to przyczyny śmierci Whitney Houston

Wokalistka Whitney Houston, znaleziona w lutym martwa w wannie, zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci - poinformowało biuro koronera w Los Angeles.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Whitney Houston
Whitney Houston (AFP, Fot: Abdelhak Senna)
dzdao8n

Takie są wyniki badań toksykologicznych opublikowanych w czwartek i kończą - jak podkreśla agencja Associated Press - spekulacje na temat przyczyn zgonu gwiazdy.

48-letnia piosenkarka została znaleziona 11 lutego br. w wannie w łazience hotelowej w Beverly Hills. Ponieważ od lat zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, pojawiły się spekulacje, że powodem jej śmierci mogło być przedawkowanie nielegalnych substancji.

Rzecznik biura koronera Craig Harvey oświadczył, że w ciele Houston znaleziono kokainę i jej metabolity (produkty metabolizmu), co, obok problemów z sercem, uznano za znaczący czynnik śmierci piosenkarki. Wyniki badań wskazują, że Houston nałogowo zażywała kokainę.

dzdao8n

Harvey dodał, że testy toksykologiczne wykazały również w ciele ślady marihuany, leku przeciwlękowego, środka zwiotczającego mięśnie i antyhistaminę. Zastrzegł jednak, że nie przyczyniły się one do zgonu.

Śmierć nie miała znamion przestępstwa - zaznaczono.

Kariera Houston w latach 90. była jedną z najbardziej błyskotliwych w show-biznesie. Wiadomość o jej śmierci wywołała poruszenie w świecie muzyki.

dzdao8n

Podziel się opinią

Share

dzdao8n

dzdao8n
Więcej tematów