Trwa ładowanie...
d217wcd

Koniec prac przy budowie nowego szpitala we Wrocławiu

Zakończył się drugi etap budowy szpitala na wrocławskich Stabłowicach. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci wiosną 2015 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec prac przy budowie nowego szpitala we Wrocławiu
(Materiały prasowe)
d217wcd

W czwartek, 6 listopada, odbyło się uroczyste zakończenie prac przy budowie jednej z największych inwestycji na Dolnym Śląsku - szpitala na wrocławskich Stabłowicach. W uroczystości brały udział władze województwa dolnośląskiego, na czele z marszałkiem Cezarym Przybylskim, oraz prezes zarządu spółki "Nowy Szpital Wojewódzki".

- Gorąco wierzymy, że pojawienie się nowej placówki medycznej na mapie Dolnego Śląska, znacząco podniesie poziom medycyny ratunkowej oraz poprawi dostępność specjalistycznych metod terapeutycznych o wysokich standardach - powiedział marszałek Przybylski.

Teraz pozostało już jedynie wyposażenie szpitala w aparaturę medyczną i inny sprzęt. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w nowej placówce prawdopodobnie wiosną 2015 r.

d217wcd

Na Stabłowice zostanie przeniesiony z ul. Traugutta Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Tadeusza Marciniaka. Dyrektorem placówki na ul. gen. Fieldorfa będzie dotychczasowy dyrektor DSS, Marek Nikiel. W nowym szpitalu znajdzie się 550 łóżek na 15 oddziałach (m.in. kardiologii, chirurgii ogólnej, neurochirurgii) oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dodatkowo, przy szpitalu funkcjonować będzie przychodnia z 20 poradniami.

Inwestycja związana z budową Nowego Szpitala Wojewódzkiego kosztowała 380 mln zł.

d217wcd

Podziel się opinią

Share

d217wcd

d217wcd
Więcej tematów