Trwa ładowanie...
d49stt7

Koniec impasu. Zjednoczona Prawica ma nową umowę koalicyjną

- Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie zawarły umowę koalicyjną - przekazał Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS. Rozmowy w tej sprawie toczyły się od kilku tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koalicjanci Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę (zdj. arch.)
Koalicjanci Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę (zdj. arch.) (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d49stt7

Nowy dokument został sygnowany przez Jarosława Kaczyńskiego (Prawo i Sprawiedliwość), Jarosława Gowina (Porozumienie) oraz Zbigniewa Ziobrę (Solidarna Polska).

W jesiennych wyborach do parlamentu wszystkie 3 partie startowały z list komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zapewniło sobie 199 mandatów sejmowych, a jego koalicjanci po 18 każdy.

Krzysztof Sobolewski zapewniał w czwartkowy poranek w radiowej Jedynce, że między koalicjantami nie ma żadnych punktów spornych w umowie. Na sugestię prowadzącego, że jednym z nich była kwestia zniesienia tzw. 30-krotności limitu składek ZUS, odpowiedział, że takiego punktu w umowie nie było.

d49stt7

Jednak w ostatnich dniach pojawiały się sugestie, że oprócz projektu dot. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jedną z dzielących spraw był podział partyjnych subwencji.

- W przestrzeni medialnej pojawiały się różne sugestie. Wszystkie sprawy dotyczące porozumienia są zawarte w umowie, która jest dokumentem wewnętrznym. Tak zadecydowali liderzy partii - stwierdził w rozmowie z WP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Obecnie partia Jarosława Kaczyńskiego pobiera blisko 23 miliony złotych z budżetu państwa. Z informacji polityka.pl wynika, że obaj koalicjanci mieli się domagać po 2 mln złotych (każdy) na działalność statutową własnej formacji.

d49stt7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Andrzej Duda o wyroku TSUE ws. Sądu Najwyższego i KRS: jest znamienne

d49stt7

Podziel się opinią

Share

d49stt7

d49stt7
Więcej tematów